Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan étkezhetnék változatosa...

Hogyan étkezhetnék változatosabban?

Figyelt kérdés
Bizonyos okok miatt egy ideig egyáltalán nem ehetek húst, hússzármazékot, vagy azt tartalmazó ételt. Szeretnék változatosan és egészségesen étkezni, de eléggé el vagyok veszve. Amit mostanában enni szoktam, reggelire pirítós sajttal, nyers zöldségekkel, ebédre főzelék, zöldséges levesek, krumpli, rizs, tészták, általában tejtermékekkel vagy tojással, vacsorára pedig joghurt müzlivel. De már valahogy mindent unok. Alapvetően nem hiányzik a hús, csak eddig nagyon sokszor ettem, persze sokféleképpen, és most kicsit úgy érzem hogy egyhangú lett az étrendem. Főleg a szénhidrátot érzem nagyon túlsúlyban, de nyers zöldségekkel meg nem tudok jóllakni. Mit tanácsoltok?
2021. szept. 8. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Először is: ne nyers zöldségeket egyél. :D

Én pont fordítva vagyok, úgy érzem mintha ezer új lehetőség nyílt volna meg, mióta nem eszek húst. Helyette vannak hüvelyesek, tofu, jackfruit, stb.

Miket ettél eddig? Minden fogás elkészíthető hús nélkül. Vagy kihagyod, vagy pótolod valamivel. Már kapni a legtöbb boltban direkt húspótló termékeket, de ha ezektől idegenkedsz, akkor is vannak opciók. Mi pl. szoktunk csinálni burritot fűszeres jackfruit töltelékkel. A bolognai (jellegű) ragu finom lencsével. Curry csicseriborsóval. Fasírt vöröslencséből. Ohh, és hatalmas kedvenc a gomba. Töltve, pörköltként, rántva, mindenhogyan.

Ha pedig nem zárkózol el a pótló termékektől, akkor abszolút mindent lehet: szalámik, kolbászok, burgerek, halrudacskák, stb.

2021. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Majonézes tésztasaláta, francia saláta, sajtgombóc sült krumplival, vagy rizi-bizivel.
2021. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
rantott sajt, gombaporkolt, hummusz, lencsefozelek fottojassal, tojasos nokedli fejes salataval ... csak probaltam feherjedus kajakra gondolni :)
2021. szept. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szoja granulatumbol jo fuszerezessel remekul lehet a hust utanozni ... tofu is alkalmas ilyenre ... de szojabol szeletet is lehet kapni, tehat a szelet hust is immitalhatod.
2021. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyél hüvelyeseket, gombát, tofut is. Érdemes lenne más nemzetek konyháját is megnézni. Távol-Keleti, indiai, mexikói, mediterrán konyhának számos nagyon finom, gazdag ízű, változatos, vegetáriánus barát receptjei vannak. Ezeket nem kell túlkomplikálni, nem kell speciális boltokba menni, sima szupermarketekben megvásárolható alapanyagokkal is kivitelezhető nagyon sok recept.
2021. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!