Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges egyáltalán a...

Egészséges egyáltalán a vegánság vagy csak egy újabb divat?

Figyelt kérdés

Utána néztem a dolgoknak, miért lesznek az emberek vegánok és sok dologgal tudok azonosulni,mind környezetvédelmi és állatvédelmi okokból.

Viszont valójában ez milyen hatással van az emberekre? Az ember elméletileg minden evő. Ha csak növényre és gabonára támaszkodik, annak milyenek a hosszú távú hatásai?

Tényleg érdekel...

Kérem a támadó kommentek mellőzését. Köszönöm.



2021. febr. 23. 22:15
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
58%

"A legtöbben mindenféle kiegészítőket szednek"


Például? A B12 nem ér. Egyébként a vegyes étrendet követők is tolnak magukba étrend kiegészítőket, pl vitaminok, fehérje porok.


"a növényi vasnak a 3%-a hasznosul "


Szeretem ezt az érvet, mert bár a 3 % nem pontos, ez a növényi étrend mellett érvel, ugyanis a nagy arányú felszívódás nem feltétlenül jó dolog, mivel nincs olyan mechanizmus, ami a felesleges vasat eltávolítaná a szervezetből.

Itt mindent megtudhatsz a vasról:

[link]


"a zsírokról ne is beszéljünk"


Szerintem érdemes, tekintve hogy a növényi sokkal egészségesebb a rengeteg telített állati zsírsavval szemben és akkor még ott vannak az abszolút káros transzzsírok is.


Olvasmány:

[link]



"a teljes értékű fehérjékről"

Minden esszenciális aminosavat be lehet vinni növényi forrásból is.

[link]


"És azok növényevő élőlények,növényevő fogazattal,emésztőrendszerrel ."

Akkor újra: a mindenevő azt jelenti, hogy mindent ehetsz, hogy életben maradj, nem azt, hogy mindent enned kell az életben maradáshoz.

2021. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
59%

"Divat,tartozni akarnak valahová,téríteni ,náluk ez az "eredmény" amit letettek az asztalra ."


Ez nem igazán érv, csak személyeskedés. Tőlem amúgy távol álljon, hogy téged vagy bárki mást meg akarjak téríteni, felőlem azt eszel, amit akarsz. Csupán válaszoltam a kérdezőnek, illetve leírtam, hogy miért butaság, amiket felhoztál a növényi étkezés ellen. Ettől függetlenül továbbra is azt eszel és gondolsz, amit akarsz, csak attól még nem lesz igaz, amiket leírtál és nem akarom, hogy a kérdezőt vagy bárkit félre vezess.

2021. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
7%
13, ha ilyet linkelsz, akkor te nem
2021. febr. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
85%

"ha ilyet linkelsz, akkor te nem"

Ez nem igazán érv...

2021. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
38%

Létezik egy olyan fogalom, hogy nutrigenetika, melynek lényege, hogy a genetika és táplálkozás szoros összefüggésben van egymással. Mindenkinek más felépítésű az emésztőrendszere, mások a bélbolyhok, olyan egyediek mint pl. az ujjlenyomat. Lehet, hogy az egyik embernek bejön a növényi étrend, míg a másik éhezik tőle, puffad, minden baja van, és csak hússal lakik igazán jól. Míg a másik ember meg meg rosszul van a hús látványától is.

Na ezért nem kellene mindenkire ráerőltetni a vegánságot, főleg egy olyan emberre aki nehéz fizikai munkát végez. Az ilyen körberöhögne és elküldene anyádba.

Úgy gondolom, hogy a vegánság terjedése mögött egy jó kitalált propaganda van a klímaváltozás miatt.

2021. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
63%

"Lehet, hogy az egyik embernek bejön a növényi étrend, míg a másik éhezik tőle, puffad, minden baja van, és csak hússal lakik igazán jól."


Nem a nutrigenetika létezését vitatom, de ilyen szélsőségek nem léteznek. Olyan nincs, hogy éhezz a növényi étrenden, amennyiben az jól van összeállítva. A puffadás akkor van, amikor valaki egész életében helytelenül, nagyon kevés rostbevitellel étkezik, aztán hirtelen kapja a sok rostot. Ehhez egyébként legrosszabb esetben pár hónap alatt hozzá lehet szokni. Elképzelhető, hogy létezik olyan ritka betegség, amelyben az ember nem tudja megemészteni a növényi élelmiszereket, de az biztos, hogy ha létezik is, baromi ritka.


Mégegyszer hangsúlyozom, ezeket nem azért írom, hogy rád vagy bárki másra bármit is ráerőltessek. Felőlem tényleg azt eszel, amit akarsz, de attól még nem igaz, amiket írsz.


A fizikai munkással kapcsolatban: azt nem árt tudni, hogy az ember az energiát a szénhidrátból nyeri, nem a proteinből. Nyilván itt is a teljesértékű szénhidrátokra kell gondolni, nem a pizzára meg a fehér kenyérre. Ha rákeresel az interneten, van már elég sok vegán sportoló és testépítő is. Vannak közöttük erőemelők, futók, teniszezők, akad olimpiai bajnok is. Ajánlom a Gamechangers című filmet a témában.


"a vegánság terjedése mögött egy jó kitalált propaganda van a klímaváltozás miatt."


Kinek az érdeke ez a propaganda? Milyen anyagi juttatás ér ezáltal bárkit is? Pont a húsevés meg a fehérjemítosz mögött áll évtizedes propaganda. Gondolj bele, a hús-tej-tojásiparnak anyagi érdeke azt terjeszteni, hogy az embereknek szüksége van húsra. A vegánoknak mi az érdekük?

2021. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
89%

LEHET egészséges egy vegán étrend is. És lehet egészségtelen is.

A változatos, kiegyensúlyozott teljes értékű növényi étrend egészséges. De pl. "vegán" az az étrend is, ha én soha többé nem eszek semmi mást, csakis sültkrumplit - nem lenne túl egészséges azon élni. :D

Nem azon múlik szerintem, hogy vegán-e vagy sem, hanem hogy a szervezet megkap-e minden szükséges tápanyagot. Ez kivitelezhető vegán és vegyes étkezéssel is, de egyik (se a vegán, se a vegyes) étrend nem automatikusan egészséges.

2021. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentre válaszolnék. Persze, lehet minden egészséges vagy egészségtelen, de akkor nem érted mit kérdeztem.

Ha feltételezzük, hogy a vegán és a mindenevő is az egészséges tápanyagokat állítja össze és viszi be a szervezetébe, akkor melyik mit vált ki.

Köszönöm a sok hasznos választ mindenkinek és a kísérletet is. Igazán érdekes volt. :)

2021. febr. 24. 13:58
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

#18

Értettem a kérdést, és éppen erről beszéltem. :)

"Ha feltételezzük, hogy a vegán és a mindenevő is az egészséges tápanyagokat állítja össze és viszi be a szervezetébe, akkor melyik mit vált ki." - akkor mindkettő egészségesen táplálkozik. Ahogy írtam is az utolsó bekezdésemben, idézem: "Nem azon múlik szerintem, hogy vegán-e vagy sem, hanem hogy a szervezet megkap-e minden szükséges tápanyagot. Ez kivitelezhető vegán és vegyes étkezéssel is"

2021. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%

"Ha feltételezzük, hogy a vegán és a mindenevő is az egészséges tápanyagokat állítja össze és viszi be a szervezetébe, akkor melyik mit vált ki."


Mit értesz az alatt, hogy "mit vált ki"?

2021. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!