Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta és miért vagy vega/vegán...

Mióta és miért vagy vega/vegán? Kort és nemet is írj.

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 18:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

13 éves korom óta nem eszem húst. Most 21 vagyok. Korábban vashiányom volt, mióta vega vagyok, elmúlt, valamint a vérnyomásom is nagyon alacsony volt (olyannyira, hogy az orvosok folyton kérdezték, nem szoktam-e elájulni), mára már normális szinten van. Én is azért döntöttem így, mert nem bírtam elviselni, hogy az állatok az ember miatt szenvednek. A kiváltó oka az volt, hogy egy olyan étteremben étkeztünk, ahol halott állatok trófeiái voltak a falakra aggatva. Elkapott a hányinger az egész kegyetlenségétől. Előtte is kevés húst ettem, de azóta soha.

Hozzátenném, hogy aki vega, nem eszik halat. Aki halat eszik, és vegának mondja magát, szimplán fogyatékos. A hal is állat, húsa van, ennyi.

Aki meg ide jön fikázódni, okoskodni, és kioktatni minket, megtehetné, hogy simán befogja, mert egyrészt senki nem kíváncsi a véleményére, másrészt nem adott választ a kérdésre, harmadrészt a vegák sem térítenek senkit, és szerintem rohadtul elegünk van már belőle, hogy az étkezési szokásaink miatt b@szogatnak minket, holott senkinek semmi köze hozzá, a saját életünkről van szó.

Egyébként 176 cm, 53-6 kiló vagyok (ez változó). 21/L

2010. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
0%

Több, mint két évig voltam vega, csak a húst hagytam el. Egy év alatt lassacskán sikerült teljesen visszaszoknom, először a halra, a felvágottakra és most már képes vagyok egy szelet rántott húst is megenni. Hogy vesztettem e valamit ezidő alatt azt nem tudom, egyesek szerint nőttem volna még, de mivel pont abban az időszakban álltam le vele, így 164 cm maradtam és nem is hiszem, hogy már nőni fogok. Azért szoktam vissza, mert sokszor fájt a szívem, nem volt jó a vérképem, hullott a hajam és az egészségemet fontosabbnak találtam, mint vegának lenni.

Skacok, a tofu meg a vegafasírtok nem termelnek vért, szerintem minimum a halat mindenkinek tudnia kellene magába erőltetnie. Ezt így, 2 és fél év vega életmód tapasztalata alapján mondom.

18/L

2010. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kevés vitamint vittél be, a hajhullás főleg vitaminhiányra utal. A vérszegénység meg vashiányra. Mindkettőt el lehet kerülni, ha megfelelő mennyiségű (és vitamintartalmú) zöldséget, gyümölcsöt eszik az ember, ez nem a tofu hibája :D
2010. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
szia :) én május óta vagyok vegetáriánus, de már előtte pár évvel csak csirkét meg pulykát ettem. láttam disznóvágást, voltam kacsavágáson is és bennem az hihetetlenül negatív élményként maradt meg. nem is szeretem a húst annyira, megcvagyok nélküle is:) bár igaz,h még eszem halat. de azt is nagyon keveset.amúgy az is befolyásolt, hogy az egyik legjobb barátnőm má kb egy éve vegetáriánus. ez adott nekem is egy végső löketet, hogy én is az legyek. :) 16/L
2010. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:

A "2,5 évig vega csajszi" vagyok megint. nem állítom, hogy megelőzhetetlen lenne a vitaminhiány, nyilván ha naponta több kiló babot, borsót, rozskenyeret eszik az mber, akkor megelőzhető, vagy pedig később alakul ki. csak hogy ez hülyeség. :) Rengeteget vitatkoznak rajta még mindig, hogy alapvetően jó vagy rossz a vegetarianizmus, ezért még ha valaki láthatóan "jól is tűri" (elfogadható vérkép, egészséges bőr, haj, stb), akkor sem lehet kijelenteni, hogy vegának lenni jó. Én is az állatok iránti sajnálatom miatt lettem vega még anno, egy ideig jó volt, de hosszú távon nekem volt pár rossz tapasztalatom. Pedig nem felelőtlen életmódot vezettem, odafigyeltem arra, hogy miket egyek, de így is vas-kapszulára kényszerültem. A szívemet is megvizsgálták, mert hónapokig sokat fájt, minden nap karikásak voltak a szemeim, amúgy meg hulla-sápadt. Elég sokat is fogytam, pedig normálisan ettem, csak épp nem húst. Mióta naponta-kétnaponta eszek húst, azóta végre nem hullik annyira a hajam, meg mindenféleképpen sokkal jobban vagyok. Még mindig nem vagyok egy hús-rajongó, sőt. De muszáj néha ennem, mert 2 és fél év alatt szinte tönkrementem.

Senkit nem beszélek le arról, hogy vega legyen, egy élettapasztalattal mindenképp több lesz tőle, vagy akár többel is, de ha belevág, akkor tudja, hogy egy ez nem a legújabb a trend és ha nem tervezi meg minden nap az étrendjét, akkor sok kárt tehet magában.

2010. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

azért ez elég durva túlzás, hogy kárt teszünk magunkban, ha nem tervezünk napi étrendet... :S Én pl. sose terveztem és sokkal egészségesebb vagyok mint "húsevő" koromban, mert azóta változatosabban étkezem, rengetegféle zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonákat stb. fogyasztok, nem pedig szójával meg hús-pótlókkal tömöm magam állandóan (merthogy sokan azt hiszik a vegaság abból áll, hogy ugyanazt esszük, mint előtte, csak szójából...)

plusz mivel a B12 vitaminon kívül minden megtalálható a húsmentes étrendben is, hülyeség kijelenteni, hogy "káros". Egyáltalán nem káros, attól, hogy van 1-2 elrettentő példa, aki nem tudta elég tápértékgazdagon és változatosan véghezvinni a vega életvitelét. Ez nem a "vegaság", hanem az egyének hibája. A vega életmód nem rossz meg káros, hanem egyszerűen más, ezt nem bírják sokan felfogni, és a jelentős kisebbség rossz példájából akarnak azzal kampányolni, hogy a vegák megállnak a fejlődésben és visszamaradottak lesznek, meg anorexiások, meg vitaminhiányosok, azért, mert 10-ből 1 az lesz...

2010. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
100%
Kicsit félreértettél, mert azt egy az egyben nem jelentettem ki, hogy a vega életmód káros. Csak nagyon nehéz úgy felépíteni, hogy semmiben ne szenvedj hiányt. Valakiknek sikerül, valakiknek pedig nem, de szerintem ez a 10ből 1 arány inkább azoknak a számát határozza meg, akik a vegetáriánus életük során egyszer sem voltak még vitaminhiányosok alacsony vérnyomással, netán rosszulléttel.
2010. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
végül is hülyeség arányokkal dobálózni, úgysem tudunk pontos adatokat. Amit mondani akarok, az az, hogy alapvetően nem káros, embere válogatja, hogy hogy birkózik meg a megfelelő vitaminbevitellel.
2010. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
Betegseg miatt /lany/21
2010. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
1O éve vagyok vega. Valószinű lelki traumától,sokktól. 13L
2010. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!