Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta és miért vagy vega/vegán...

Mióta és miért vagy vega/vegán? Kort és nemet is írj.

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 18:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
41%

The three stages of truth :

1. ridicule

2. violent opposition

3. acceptance


(Earthlings)

2010. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%
én 16/l és március óta vagyok vega,de azelőtt se szeretttem a húst :)most semmiféle állatot nem eszek,olyan jó érzés,hogy senkinek sem kell meghalnia miattam.Most azon vagyok,hogy vegán étrendre álljak,de az már kicsit nehezebb lesz a tejcsokik miatt..
2010. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:

A halt sokan azért eszik meg, mert szerintük, nem szenved annyit halálakor, mint egy tyúk, vagy egy pulyka, mert nincs olyan fejlett idegrendszere.

A vega életmód alapvetően arról szólna, hogy azért nem esznek húst, hogy az állatoknak ne kelljen szenvedni. Csak a zöldségeket gyümölcsöket eszik meg. A többi irányzat már mind trendi. Szerintem ez a Krisna vallásból gyűrűzött szét ennyire, és hullámzott végig a világon.

De szerintem ha valaki vega nem eszik semmi húst, ha meg megeszi nem az. :) (Ilyen fekete-fehér alapon megy ez nálam...!)

Én 3 hónapig egy tisztítókúra miatt álltam át a vegetáriánus étrendre, de amit a gyümölcs és zöldség behozott (vitaminhiányok), azzal együtt a húsból származó dolgok eltűntek. Fáradékony és ingerlékeny voltam.

Mostmár mindent eszek, mint előtte. S ez a legjobb!

A húst-hússal verzió sem jó!

18/L

2010. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
*Halat
2010. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
100%
Helo!Én 26 éve nem eszem húst.6 éves korom óta.Sajnálom az állatokat,hogy azért "kell" őket tenyészteni,hogy az ún. csúcsragadozók élvezkedhessenek.Miattam ne haljon meg egy sem.Nincs hiánybetegségem,nem vagyok vérszegény, rendben van a koleszterinszintem.Egy egészséges 5 éves kislány anyukája vagyok,a terhesség alatt rengetegen b.s.ogattak,hogy majd mennyi bajunk lesz,ha akkor sem eszem húst.Nem lett.Tejtermékeket,tojást mértékkel eszem.Sovány sem vagyok,mondhatni állandóan fogyózom :)Szóval tök jól érzem magam a bőrömben.Ja és állítólag 23 nál nem nézek ki többnek :D:D
2010. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
68%

Bocs még azt elfelejtettem,hogy aki azt állítja,hogy a húsra szüksége van az embernek,kicsit többet olvasgasson,nézzen utána és ne állítson hülyeséget.Csak egy pl. India lakosságának hány %-a eszik húst?És a többi nem él?Sokféle finom és értékes tejterméket kajálnak,valamint náluk a köret nem sült krumpliban vagy rizsben(fehér) merül ki.Köles,csicseriborsó barna rizs,buláta meg egy szekérderéknyi minden.Azok tartalmaznak minden olyat amire szükségünk van.

Meg egy kis csokira!!!:D

2010. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

fiú osztálytársam 14 éves, sose evett még húst. Anyukája szerint a hús egészségtelen, és a srác így sokkal tovább fog élni... Kis vékonyka gyerek, de a csipszet-kólát tömi. :D

Tanárnőm nem tudom mióta vegetáriánus, de mellrákja volt, és azért szükséges.

Barátnőm január óta, mióta megnézett egy csúnya filmet arról, hogy ölik meg az állatokat. (egyik másik azért eléggé eltúlzott, nem hétköznapinak vehető eset volt...)

2010. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:

Sziasztok!

Én bár nem vagyok vega (ezért bocsi), de hozzászólnék.

1. off - szerintem bazira nem kéne beszólni a nem vegáknak a vegákra. Ha valaki nem tiszteli mások véleményét/ízlését, vagy akár vallását, az olyan a szememben, mintha rasszista lenne.

2. egy ismerősöm mesélte, hogy van egy barátja, aki azért nem eszik húst, mert volt egy lova, ami/aki meghalt, és kapott utána egy lapot, hogy engedélyezi-e az állat élelmiszeriparban való felhasználását. Én is lennék vega, de szeretem a húst. Van olyan, aki csak egyszerűen nem szereti az ízét. Ahogyan mondjuk valaki a spenótét, vagy az ananászét. Én nem tudok élni a hús íze nélkül. Amúgy butaság ez a végletek közt ugrálás, hogy most a testnek kell-e a hús, vagy nem kell. A vöröshúsban van vörösvértest, valamint a sült húsban fehérje van rengeteg. A fehérje a gondolkozáshoz szükséges. Az ősember agytérfogata a sült hús felfedezése után nőtt meg. Viszont ezeket lehet másként pótolni, ha nem is ilyen nagy mértékben. Kéne enni, de nem nélkülözhetetlen.

2010. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
29%

Akik nem esznek húst azok nyápicok már bocs.

"mert hát az állatnak meg kell halnia pedig olyan cuki :("

Ez igaz de az erősebb megeszi e gyengébbet.Gondolj bele ha nem lenne kukac amit megenne a madár akkor nem csiripelnének...

2010. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

7 éves korom óta vagyok vegetáriánus, tehát már fél életemet leéltem a húst mellőzve. :D Azért lettem vegetáriánus, mert nagyon szeretem az állatokat, ezzel szemben gyűlölöm a húst... a szüleim nem tudták megtiltani, és nem is baj. ;D

14/L

2010. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!