Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen készételt eszel vegetár...

Milyen készételt eszel vegetáriánusként?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok, amikor hazaesel fáradtan, nincs kedved főzni vagy egyszerűen nem kívánod a főtt ételt. Amíg ettem húst, akkoriban pástétommal, halkonzervvel, sonkával, kalbásszal oldottam ezt meg. Most egyetlen lehetőségként találtam egy vega pástétomot, amit már nagyon unok :/

Kérlek, írjatok néhány ötletet. Köszönöm!


2020. jún. 27. 13:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Szendvics. Konkrétan bármit rakhatsz bele, kivéve "igazi" húsból készült felvágottat. Nem tudom hogy lehet megunni, hiszen kismilliárd variációja van. :)

De egyébként amit még szoktam:

- fagyasztott pogácsát kiolvasztok

- összedobok egy rétest vagy más péksütit - tartok itthon leveles tésztát, onnantól már nem nagy macera

- saláták

- zabkása

- főzelékek - azt is tartok mindig a fagyóban, ha éhes vagyok, csak megmikrózom

- zöldség, gyümölcs

- gesztenyepüré! - az egyik kedvencem, 2 perc sincs összedobni, elég laktató és isteni finom

- nagyon ritkán instant levesek, bár ez nem a kedvencem, néha jól esik

2020. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szendvicskrémnek tudom ajánlani a humuszt, ajvárt, padlizsán krémet.


Bio boltokban lehet kapni amúgy nem horror áron virsli és kolbász utánzatokat is, ha gondolod privátban írok márkákat, amik "élethűek".


Akkor vannak ezek a mirelit pizzák, amik nagyon jók szerintem, Lidl-ben van vegán verzió is, vega sztem kb lassan mindenhol.


Szintén Lidl-ben 800 ft kész vegán hambi, amit csak mikrózni kell, és meglepően nem olyan rossz.


Hagymakarika és sültkrumpli is van a fagyasztóban mindig. Ha van hely hozzá, akkor péksütiket is esetleg jó ötlet lefagyasztani.


Pesto-t is szoktunk venni, csak egy kis tésztát kell hozzá főzni, és olyan, mintha egy rendes ételt ennél.


Én vegán vagyok egyébként, szerintem ha sajtokat joghurtokat is eszel, akkor nagyon hamar ki tud alakulni egy olyan rutin, hogy egyáltalán ne hianyozzon a hús.

2020. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!