Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen készételt eszel vegetár...

Milyen készételt eszel vegetáriánusként?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok, amikor hazaesel fáradtan, nincs kedved főzni vagy egyszerűen nem kívánod a főtt ételt. Amíg ettem húst, akkoriban pástétommal, halkonzervvel, sonkával, kalbásszal oldottam ezt meg. Most egyetlen lehetőségként találtam egy vega pástétomot, amit már nagyon unok :/

Kérlek, írjatok néhány ötletet. Köszönöm!


2020. jún. 27. 13:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%

Kenyer, sajt, paradicsom

Kesz a melegszendvics

Vagy kenyer,mogyorovaj, banan

2020. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

-Szendvics: 1 db zsemle+néhány szelet light sajt+ paradicsom.

- 1 db zsemle + túrós saláta (néhány levél saláta, paradicsom, 1 ek olivaolaj, 100 g túró). Én nagyon szeretem, majdnem minden este ezt eszek.

- 1 kis pohár kefír+ zabpehely. Bár ezt inkább reggelire szoktam enni.

-mogyoróvajas, banános kenyér amit fentebb is írtak.

-3 tojásból rántotta, kenyérrel.

-házi körözött: túrót összekevered pirosarannyal, sóval, kis hagymával.

-palacsinta: fél banán+1 tojás+ fél adag fehérjepor+2 ek liszt +pici tej

2020. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én legtöbbször az Aldiban kapható pikáns hummust szoktam enni kenyérrel/zsömlével+bármilyen friss zöldséggel, ami épp van itthon. De pl. nézz szét a nagyobb Intersparokban, ott már elég sok vega/vegán készétel, szendvicskrém, pástétom, stb. van. Még veganoknak is bőven akad opció, hát még ha ,,csak" vegetáriánus vagy, rengeteg lehetőséged van. De most màr az Aldiban is egyébként bővült a termék skála e tekintetben...
2020. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
91%
Én paleo levesporból szoktam betárazni. 250 ft az Auchanban. A paradicsomleves undorító, a zeller jó, a brokkoli szuper. Estére pont jó, nem terheli le a hasid nagyon
2020. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Vegetarianus keszetel? :)


-minden gyumolcs azonnal fogyaszthato

-sok zoldseg is fogyaszthato nyersen valami martogatos trutyival

-salatakhoz is csak egy kis ontett kell

2020. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Tojáskrém, körözött, vajas kenyér, padlizsánkrém, sajt, vegetáriánus szendvicsfeltét 4 ízben ( [link] de már minden nagyobb helyen van vegetáriánus füstölt kolbász, szalámi, az Aldiban már "hamburgerhús" is van.

Én nem vagyok kimondva vegetáriánus, de roppant kevés húst eszem, nem is tudatosan. Heteket élek húsmentesen, változatosan finomakat kajálva, így nem igazán értem a problémádat!

2020. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

A Dm is tele van vegan készételekkel, ami ráadásul még bio is.

Virsli, ezerféle pástétom.

2020. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Termelői piacokon szervált zöldségkrém. Barátságosabb az összetétele a kamu pástétomoknál, bontatlanul nagyon hosszú ideig eláll és van olyan drága, hogy ne akarjam rögtön levenni a polcról.


Bioboltból az Ízmíves vargányás babkrém, dettó. Vegán bögrés zöldségleves por, a sűrűbbik fajtából - mivel ezt is az arannyal egy árban adják, melóban szoktam ellőni, amikor egyszerre fagyok meg és halok éhen.


LIDL: vegán pizza. LIDL / ALDI: töltött röszti. Ázsiai zöldséges mirelit + főtt tészta + szójaszósz.


De alapvetően egy rántottát összeütni vagy csinálni egy tükörtojást nem tart vészesen hosszú ideig.

#1 melegszendvicse nálunk úgy néz ki, hogy kenyér, paradicsom, bors, bazsalikom, sajt, esetleg lilahagyma.


A jolly joker az a zakuszka. Nem bolti, hanem házi készítésű. Egyszer kell vele nagyon sokat szöszölni, utána viszont gourmet kajád lesz, ha megszorulnál. Ha kitart addig.

Ha a befőzésre rávehető vagy, Dulmina az egyik nagymestere: [link]

2020. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Ajvár - vagy házi paprikakrém kaliforniai paprikából (eltehetsz kis befőttes üvegekben egy-két hétre való adagot). Én lesütöm a kaliforniai paprikát sütőben, lehámozom, serpenyőben pirítok apróra vágott vöröshagymát, aztán az egészet aprítóba teszem tengeri sóval. A krémet a hűtőbe teszem, kb. egy hétig eláll.


Padlizsánkrém - én csak a házit tudom megenni, valamennyi boltinak, amit kóstoltam, vegyszeríze volt. A házi szintén eláll egy hétig.


Guacamole - avokádó, fokhagyma, citromlé, só - ezt frissen érdemes elkészíteni, de gyorsan megy. Ha tejterméket is eszel, tehetsz bele egy kis mascarponét, krémesebb lesz.


Vegetáriánus wrap - tortilla lap, én krémsajttal szoktam megkenni, de ha vegán vagy, kenheted valamilyen növényi tejfölpótlóval, és sokféle zöldséget lehet beletenni: jégsaláta, uborka, paradicsom, céklacsíkok, avokádó pl., illetve sajtokat is lehet beletenni.


Télen: krumplikrémes szendvics, mondjuk ez kicsit időigényesebb, de frissen az igazi. Főtt krumplit egy kis mustárral, vajjal, sóval összekeverni, kenyérre kenni és sütőben még átsütni kb. 10 percig.

2020. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szupeeer! Köszönöm az ötleteket, rendesek vagytok! Jöhetnek még ;)
2020. jún. 27. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!