Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért éreznek a vegánok/vegetá...

Miért éreznek a vegánok/vegetáriánusok kényszert arra, hogy más embereket megtérítsenek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki kb féléve vegetáriánus, de azóta elég idegesítő lett. Előadja, hogy milyen káros a bolygóra nézve a húsfogyasztás, meg ilyeneket mond, hogy 10 perc evésért elveszünk 1 életet, amikor eddigi 18 éve alatt ő is ugyanúgy evett húst. Ezt én eléggé álszentnek érzem, az meg főleg idegesít, hogy bármikor beszélgetünk, előjön ez a téma és kioktat jobb esetben, rosszabb esetben meg elkezd megtéríteni. Sajnos nem ő az első vegán/vegetáriánus, akitől ezt a fajta erőszakos viselkedést tapasztalom.

Ez a kérdés nektek szól vegánok: miért nem lehet egymás döntéseit tiszteletben tartani? Miért kell erőszakosan ráerőltetni a saját eszméiteket másokra?


2020. máj. 6. 22:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a ma 18:24-es válaszát, akkor látod, hogy nem csak vega/vegánok lehetlek elfogultak, eröszakosak vagy bunkók, a húsevök/mindenevök közt si böven akad!
2020. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#11 bocsi, de nekem annyira ez se tetszik😅

#12 igen, ezzel eddig is egyetértettem, csak nekem az esik rosszul, hogy a saját barátom viselkedik így. Már lassan más témája nem is lesz.

2020. máj. 7. 19:07
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha "friss" vegetáriánus, akkor gyakori, hogy átesik a ló túlsó oldalára.

Amit tehetsz, hogy közlöd vele, erröl a témáról nem akarsz vitatkozni, mert ezzel a barátságotokat veszélyeztetitek.

Viszont ha nem áll le, akkor legalább is szünetet célszerü tartani

2020. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

A hülye ember az hülye. Ha vega ha nem. Mert csak a hülyék akarnak ráerőszakolni másokra olyat ami az ő nézetük.

Én próbálok minél szemétmentesebben élni. Ha valaki rákérdez, mesélek, de soha senkit nem akartam rábeszélni. Minek?

2020. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#15 azért én a helyedben vigyáznék az ilyesfajta kijelentésekkel, mert hamar lecsaphat rád kb bármilyen rákos megbetegedés (vagy a karma), aztán te leszel rászorulva a húsevő adófizetők pénzére. 🤫

#16 ez a jó meglátás, én is így vagyok vele.

2020. máj. 7. 20:12
 16/22 anonim ***** válasza:
35%

Én azt nem értem, miért érzi magát erkölcsileg mások felett állónak.

Úgy tapasztalom, hogy az átlag vega ökológiai lábnyoma magasabb mint az atlag. Az az egy-két fast fashion póló meg "öko" borkabi havonta, meg avokádó meg egyéb egzotikus vega kiszolgáló ipari mukaja a tízmillió réteg csomagolasaval ugyanugy az ökológiai katasztrófa felé visz.

Abban egyetértek hogy nem kéne minden nap húst enni. De most komolyan az alapvető szükségleteket kell korlátozni? Miért nem azt hogy hány kmt utazhatsz egy évben?? Arra sokkal kisebb szükség van.

2020. máj. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Az alapja az önigazolási reflex, a saját döntését próbálja magával elfogadtatni az által hogy a környezetében hasonló magatartás és gondolkodásmintákat próbál kialakítani.


Ha valaki szeret gombfocizni akkor győzködi a környezetében lévőket hogy az milyen jó. Ezzel nincs is még baj, ez egy természetes pszichológiai jelenség. Ideológiákat gyárt hozzá, gyere gomboficzni mert az jó, növeli a koncentráció képességet, meg segít a taktikai érzék kialakításában, meg javítja a térlátást stb. még ezzel sincs gond.


Gond ott van, ha nem képes elfogadni mások nem osztják a gondolatait és intoleranciába csap át, majd agresszív győzködésbe "mindenki hülye aki nem gombfocizik, azért van annyi bűncselekmény a világban, mert nem vezetik ezzel le". Minél sérültebb valaki mentálisan annál erősebb az intolerancia és annál agresszívebben győzködi a környezetét.

2020. máj. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%

Én vegetáriánus vagyok, igaz csak 1 éve.

Van 2 idióta munkatársam, akik folyamatosan arról tartanak nekem előadást hogy milyen húsos kaját főztek a hétvégén és hogy milyen finom lett. Az egyikről tudom hogy így próbál "vicces" lenni, a másik viszont szerintem fel sem fogja hogy nekem ezt rossz hallgatni. És ha nem akarom hallgatni és elmegyek, jön utánam és mutogatja telefonom a képeket a kajáról. Na ez nem erőszakos ráerőltetés?

2020. máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16%
Nem ez nem erőltetés. Azt nem mondják, hogy egyed is. Csak beszélgetnek. Neked meg nem tetszik a téma. Nem tetszik kerüld el őket
2020. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott van, hogy nincs különválasztva veganizmus(etikai álláspont) és a növényi étrend(ami adott esetben lehet vegán is)

Ez a kérdés NEM az ételek, italok kategóriába tartozik.

Hiába ad valaki tökéletes választ a kérdésre, mint az #1 válaszoló, a kommentje ignorálva lesz, és ugyanezt a kérdést a héten még felteszik 3szor. Ez van xd

2020. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!