Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért éreznek a vegánok/vegetá...

Miért éreznek a vegánok/vegetáriánusok kényszert arra, hogy más embereket megtérítsenek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki kb féléve vegetáriánus, de azóta elég idegesítő lett. Előadja, hogy milyen káros a bolygóra nézve a húsfogyasztás, meg ilyeneket mond, hogy 10 perc evésért elveszünk 1 életet, amikor eddigi 18 éve alatt ő is ugyanúgy evett húst. Ezt én eléggé álszentnek érzem, az meg főleg idegesít, hogy bármikor beszélgetünk, előjön ez a téma és kioktat jobb esetben, rosszabb esetben meg elkezd megtéríteni. Sajnos nem ő az első vegán/vegetáriánus, akitől ezt a fajta erőszakos viselkedést tapasztalom.

Ez a kérdés nektek szól vegánok: miért nem lehet egymás döntéseit tiszteletben tartani? Miért kell erőszakosan ráerőltetni a saját eszméiteket másokra?


2020. máj. 6. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

"Miért nem lehet egymás döntéseit tiszteletben tartani? Miért kell erőszakosan ráerőltetni a saját eszméiteket másokra?"


Teljesen jogos a kérdés.


Miért volt szükség arra, hogy az emberi egyenlőséget hirdető különcök ráerőltessék másokra a rabszolgaság abszurditásáról vallott nézeteiket?


Miért volt szükség arra, hogy a női választójogot pártoló bolondok erőszakosan ráerőltessék nézeteiket másokra?


Egy napon ez a kérdés is hasonló megvilágításba fog kerülni. Ha mégsem, akkor azért, mert nem lesz hol élnünk, részben a tetemes húsfogyasztás okán.

2020. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Mert azt hiszi, ő a Jani, és majd jól megváltja a világot.
2020. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen vegák / vegánok, és NEM A NORMÁLIS vegák / vegánok - mert őket ne vegyük az ilyenekkel egy kalap alá -, úgy tekintenek magukra, mint valami megváltóra. Mint a bolygó és a rajta található valamennyi életforma védelmezőjére. Az ő szemükben azzal, hogy te nem ezt az életvitelt követed, ártasz, rombolsz, ergo gonosz vagy, és a gonoszt vagy meg kell változtatni, vagy el kell pusztítani.


Ismétlem, aki ezt az étrendet követi, és normális, azzal nincs bajom. De az olyan agresszív idiótákat, akik azt mondják, hogy a húsfogyasztás növeli a rák kockázatát, így aki rákos lesz, az magának köszönheti, és megérdemli, mert egy élősködő, azokat rühellem.

2020. máj. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem amúgy semmi problémám nincs a normális vegánokkal, akik nem tesznek szemrehányást. Őket nem veszem egy kalap alá a kérdésemben forgó fajtával.

2020. máj. 7. 00:24
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Vegán vagyok és én pl. nem szoktam senkit térítgetni. Felőlem mindenki azt eszik amit akar, amíg engem békén hagy és rám nem erőlteti.
2020. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak a vegetáriánusok közt vannak ilyen típusok, nekem van egy Norbi Update mániás ismerősöm, aki szintén térítget meg megmagyarázza, én akkor pont miért döntök rosszul.


Nekem vannak vega barátaim, ők ezt nem csinálják. Max, ha együtt szusizunk, akkor uborkásat meg avokádósat esznek lazacos meg tonhalas helyett, de nem okosítanak, hogy ők jobbak vagy ilyesmi.

2020. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
76%

Mert nála ez erkölcsi kérdés, nem egyszerűen életmódbeli. Te nem szoktad győzködni egy-egy rokon, ismerősöd, hogy ne csináljon valamit, ami szerinted rossz?


(Nem vagyok vega.)

2020. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#7 érhető a te álláspontod is, de őszintén megvallva győzködni senkit nem szeretek (és nem is szoktam) semmiről. Legfeljebb elmondom a véleményem 1x, hogy szerintem ez és az miért nem jó, vagy miért lenne jobb xy módon. Ezt sem erőszakos stílusban. Ha meg látom, hogy az illető fülén be, a másikon meg ki, akkor inkább ráhagyom a dolgot.

2020. máj. 7. 15:51
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

"A vegetáriánusok" nem éreznek kényszert.

Néhány ember érez kényszert, hogy ráerőltesse a nézeteit másokra, ez lehet vegaság, húsevés, vallás, politika, sport, zene, és úgy általában a világon akármi. Nem "a vegák" szokása.

2020. máj. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

... de mondjuk igen, étkezés terén kifejezetten népszerű a tukmálás. Rám már életem során próbáltak erőszakolni vegaságot, húsevést, keto diétát, paleo diétát, gluténmentes diétát, Update termékeket, fogyókúrás kaját, zsíros kaját, különféle étrendkiegészítőket, nyers gyümölcsöt, belsőséget, és igazából bármit ami ehetőnek számít.

Valamiért a kaja nagyon kihozza ezt sok emberből, hogy muszáj ráerőszakolni másra azt, amit ő eszik. :D

2020. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!