Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, ti esztek ilyeneket?...

Vegák, ti esztek ilyeneket? Vagy ez nem fér bele a vegetáriánusságba?

Figyelt kérdés

Olyan sütit, amit zsírral sütöttek, nem olajjal.


Illetve olyan kaját amiben hús volt? Pl húslevest, nyilván a húst nem csak a levét és zöldséget belöle. Vagy pl pörköltnek a szaftját (olajjal készül az alap)? Vagy pl sonkás-sajtos pizzát, ha leszeded róla a sonkát?


2019. okt. 21. 16:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#10

Hát, itt jön elő hogy a vegetáriánus étrendet lehet kétféleképpen definiálni:

- "nem eszem húst" - ekkor belefér a zsír, a zselatin, parmezán, stb. Ami számomra kérdéses, hogy mi van például a sült vérrel és hasonlókkal? Az se hús... de nem mondanám vegának.

- "nem eszem olyasmit, amiért meg kellett halnia egy állatnak" - ekkor kiesik minden, ami nem "nyerhető ki" az állatból anélkül, hogy elpusztítanánk - tehát lényegében marad a tej, tojás és a méz, ezeket lehetséges úgy előállítani, hogy életben marad az állat, amelyik adta

Szerintem az, hogy egy vega melyik opciót választja, leginkább attól függ, hogy MIÉRT lett vegetáriánus. Az etikai motiváció nyilván kizárja a zsírt, zselatint és társait (valamint a tojás és a tej is kérdésessé válik), a környezetvédelmi motiváció szerintem egyértelműen kizár minden állati eredetűt... vallási-, egészségügyi- és ízlés-motivációnál el tudom képzelni, hogy valakinek a hús nem fér bele, de simán eszik zsíros kenyeret meg gumicukrot.

2019. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2019. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
85%
Én eddigi 4éves vega hitmben megettem a húslevest megszűrve a hústól és igaz angyoon ritkán kb. ebben a 4 évben 2* ettem úgy pizzat h leszedtem a húst róla. Viszont nem ettem jóízűen.
2019. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!