Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, ti esztek ilyeneket?...

Vegák, ti esztek ilyeneket? Vagy ez nem fér bele a vegetáriánusságba?

Figyelt kérdés

Olyan sütit, amit zsírral sütöttek, nem olajjal.


Illetve olyan kaját amiben hús volt? Pl húslevest, nyilván a húst nem csak a levét és zöldséget belöle. Vagy pl pörköltnek a szaftját (olajjal készül az alap)? Vagy pl sonkás-sajtos pizzát, ha leszeded róla a sonkát?


2019. okt. 21. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fér bele a vega étrendbe. Miért férne?
2019. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Meg leszek kövezve, de én megeszem. 12 éve vagyok vegetáriánus, de még mindig van olyan, aki nem érti meg, hogy ez mit jelent, és valószínűleg már nem fogom tudni megmagyarázni neki. Nem halok bele, ha megeszem a nagyim húsleveséből a levet meg a zöldséget, nem a kedvencem, de már megéri, ha látom, hogy milyen boldog tőle.


Mondjuk én nem etikai okokból nem eszem húst, egyszerűen csak nem szeretem annyira az ízét meg az állagát.

2019. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

#2

Ezzel a világon semmi baj, szerintem teljesen jó, csak épp nem vagy vegetáriánus, szimplán nem eszel húst.

2019. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem eszem a felsoroltak közül.
2019. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vega voltam nem ettem.
2019. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem ennék olyat én sem
2019. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem eszem ilyeneket, mert nekem személy szerint nem fér bele. De nem azért, hogy megfeleljek egy mondvacsinált kategóriának. Ha te (vagy bárki más) jó szívvel meg tudsz enni egy zsírral készült sütit, akkor ne mondj le róla csak azért, mert jól hangzik a vegetáriánus szó, és szeretnéd magadra mondani. Ha nem tudsz okot, hogy miért ne fogyaszd ezeket, akkor úgysem lesz hosszútávú a változás, és csak kényszernek fogod érezni.
2019. okt. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, MIÉRT vegetáriánus valaki.

Ha nem szereti a húst, akkor azt nem feltétlen zavarja.

Ha elvi oka van, azaz nem eszik olyasmit, amihet egy állatot el kell puszítani, akkor neki természetesen nem fér bele.

Ha meg egészségügyi okai vannak, akkor nem is ehet ilyet.

2019. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegán vagyok, nekem ezek a dolgok nem férnek bele.
2019. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
77%

Javítsatok ki ha tévedek, még csak most szemezgetek a vega (lakto-ovo vegetáriánus) életmóddal.

De a vegák ugye húst nem esznek, a vegánok (szigorú vegetáriánusok) pedig semmi állati eredetűt.

A pizza a leszedett sonkával nekem se tűnik okénak, de a zsírral készült süti pl. sose találkozott hússal, nem hús (vega értelmezésben).


Persze mindenki úgy és azt eszik, olyan elvek szerint él, ahogy szeretne, csak szeretném jobban átlátni a dolgokat :)

2019. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!