Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rizskoch-t csak jénaiban...

Rizskoch-t csak jénaiban lehet megsütni vagy tepsiben is?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bármiben
2019. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még életemben nem sütöttem jénaiban, pedig igen régóta sütök rendszeresen.

Bármiben sütheted, tepsiben, kuglófformában, lábasban vagy éppen jénaiban is, habár az tünik a legkevésbé értelmes ötletnek, mert kényesebb.

2019. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Anyukám mindig jénaiban sütötte, de az én sütőmben nem pirul meg az alja, ha abba teszem. Szóval nincs vesztenivalóm. Köszi🙂
2019. júl. 21. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig jénaiban sütöm, így láttam anyukámtól:). De bármiben megsül, tepsiben is tökéletes.
2019. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tepsiben, kerámia sütőtálban, jénaiban, mindenhogyan jó:)
2019. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem állítanám, hogy nincs különbség az üveg és a fém "tepsi" között.

A fémek lényegesen jobban vezetik a hőt, így, előfordulhat, hogy az alja már sötét lesz, míg a közepe még sületlen.


Ez is olyan , mint minden más szakma, kell hozzá egy jókora rutin, hogy mindig tökéletes legyen. Persze a szakács mindig elégedetlen lesz , akármilyen is a végeredmény. :)


A jénai-ban készült akármi egyenletesebb hőt kap, így a rizskoch belső szerkezete is egyenletesebb állagú lesz.

Véleményem szerint a rizskoch viszont akkor igazán jó, ha kívül egy vékony szárazabb réteg van és belül egy kicsit úgymond nedvesebb, kevésbé átsült.

Ez biztosítja, hogy könnyen lenyelhető , nem fullasztó textúrája lesz.

Éppen ezért a rizskoch-ot inkább fém tepsiben gondolnám jobbnak.

Amivel még lehet trükközni az a tepsi elhelyezése a sütőben. Ha alsó vagy felső rekeszbe helyezed a tepsit, az bizony nem ugyanazt az eredményt hozza. Elektromos sütővel dolgozom , nem tudom, hogy a gázosnál mennyiben tér ez el.

50F

2019. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!