Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az édesburgonyát hogy kell...

Az édesburgonyát hogy kell egyben megsütni, főzni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl villával meg kell e szurkálni? Hány fokon kell sütni? Hány percig főzni?
2018. dec. 21. 06:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alaposan megmosott édesburgonyát, alufóliába becsomagolva, a méretétől függően kb.egy óráig kell sütni, közepes hőfokon. Nehezen határozható meg a pontos idő a nagy méretbeli különbségek miatt. Nem szoktam megszúrkálni, de nem árthat. Egy óra sütési idő elteltével kicsit megnyomkodom az alufólián keresztül, és ha puha akkor készen van, ha nem akkor tovább kell sütni.
2018. dec. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon alaposan megmostad, tedd egy mikrozhato tanyerra, szurkald meg egy parszor, es nagysagtol-vastagsagatol fuggoen 5-8 percig susd a mikroban. Ovatosan forditsd meg, es erezni fogod, hogy kell-e meg 1-2 perc vagy sem.

En be szoktam takarni a tanyert a fedojevel, akkor gyorsabb is, es nem is szarad ki.


(Van, aki vizben fozi, mint a rendes hejaban fott krumplit, en ugy nem szeretem, akkor olyan tul vizesse valik.)

2018. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. dec. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!