Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek müködne?

Szerintetek müködne?

Figyelt kérdés
Nálunk nagyon szeretik az élesztős sajtos pogácsát. arra gondoltam, hogy nem sütném meg lefagyasztanám. Csak akkor sütném mikor jönnek a vebdégek, hogy friss legyen.
2018. dec. 15. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Hááát... Nem tudom, nem próbáltam, de maga az ötlet az jó. Szerintem müködne, DE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!Én azt mondom, hogy próbáld meg.
2018. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

LEhet nyersen is fagyasztani, de sokkal jobb, ha megsütöd és úgy fagyasztod.

Ha vendégek jönnek, akkor a forró sütöbe téve olvaszd ki és teljesen olyan, mintha akkor sütötted volna frissen.

Én sok éve így csinálom, és az egyetlen "mellékhatás", hogy mindenki el van ájulva, hogy hogy tudok ilyen gyorsan pogácsát sütni, jóformán mire leülnek, addigra már ott is van az asztalon.

2018. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mamám rendszeresen fagyaszt készre sütött pogácsát. ha jön egy váratlan vendég, csak kivesz párat, bedobja a mikróba, és kész. többen megkérdezték már, hogy frissen sütötte-e :D
2018. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Többfelé modon is. Simán, az első kelesztés után, amikor formázod. Második kelesztés után, már formázva. Kisütve. Az első kettőnél kiengedés után süthető. Ha hűtőben engeded ki és az első kelesztés után fagyasztottad, akkor előbb hagyd szobahőmérsékleten megkelni.
2018. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Csak megsütve.

A fagyasztás megöli az élesztőt, és lapos lesz.

2018. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

"A fagyasztás megöli az élesztőt, és lapos lesz."


Utoldsó: ezt a hülyeséget egyedül találtad ki vagy segített valaki?!?!?!?


Az élesztönek semmi baja sem lesz a fagyasztástól, éppen ellenkezöleg, nagyon jól fagyasztható.

Évek óta fagyasztok le friss élesztöt (mert a port nem szeretem, szerintem közel sem keleszt olyan jól, mint a friss), sütés elött kiveszem, ráöntöm a folyadékot (víz vagy tej), ebben olvad fel, utána ugyanúgy keleszt, mintha akkor vettem volna. Ellentétben a síma hütöben túltárolt élesztövel, ami nem müködik.

Mellesleg lehet kapni pl fagyasztott pizzatésztát, különbözö péksüteményeket, és azok is megkelnek!

2018. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

A fagyasztás nem öli meg az élesztőt, én is a fagyasztóban tárolom, remekül működik. Egyszer kell kipróbálni és egyértelműen látszik, mi a helyzet, ki találja ki az ilyen butaságokat?


Én kisütve fagyasztom a pogácsát, úgy jó, előtte lefagyasztva nem tudom, milyen, de logikus, hogy működik úgy is.

2018. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!