Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit szoktatok főzni egy héten?

Ti mit szoktatok főzni egy héten?

Figyelt kérdés
Szívesen főznek de sosincs semmi ötletem.. vagyis úgy érzem mindig ugyanazokat csinálom, csak max egy kicsit máshogy. amiket szoktam: spagetti/hasonló tésztás kaják, csirke pörkölt/csirkehús, pizza, krumplis kaják.. és hát kb ennyi.. nem vagyok valami kreatív ezen a téren mert elég finnyás vagyok, de szeretném ha a párom változatosan enne. igazából csak arra lennék kíváncsi hogy akik főznek otthon, ti miket szoktatok? köszi a tippeket! ☺️🤗
2018. szept. 25. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Chilisbab,főzelékek,krémlevesek,rántott sajt-hús-zöldségek, töltött zöldségek, töltött csirkecomb, töltöttkáposzta, töltöttpaprika, pörkölt, rizseshús, rizskoch, aranygaluska, palacsinta, csülkösbab leves, zöldborsó leves, vargabéles..
2018. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap grillzoldsges csirkemell volt, ma hentestokany lesz, holnap rakott karfiol, csütörtökön mogyorós csirke, pénteken spagetti lesz, szombaton rántott csirkemell vasárnap pedig sült sonka.

Nézd meg egy házhozszállítással és menüvel foglalkozó cég héti ajánlatát, tele van ötlettel

2018. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég finnyás vagyok :)

A párolt zöldségeket egyszerűbb húsokkal, halakkal szeretem, szerintem azt mindenki szereti. Zöldségek épp, ami van. Húsokból a mézes csirkét szeretem nagyon, akár egyben sütve a szeleteket, akár felcsíkozva.

Szeretem az édes tésztákat, túróstészta, fánk, palacsinta.

Kereshetsz neten is recepteken, az olaszos tészták biztosan ízlenének neked is.

2018. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én általában csirkemell, hal, lazac variációkat csinálok.

Pl:

- kukoricás rizs+ párolt zöldség+ roston sült csirkemell

- burgur+ zöldség+ thai red szószos csirke

- sült hal+ barna rizs+ párolt brokkoli

stb

2018. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hét közben mindig rohanok, szeretem a gyorsabb, egyszerűbb ételeket, hétvégére jöhet a húsleves, pörkölt, sült husik, sütik.

Hétköznap általában valami tepsis rakott, vagy husi zöldséggel, de szoktam pizzát is sütni (saját készítés, nagyon egyszerű), vagy egy kis krémleves, utána palacsinta.

2018. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Mi szeretjük a sertéshúst. Egybensült, pörkölt, fasírt, székelygulyás, töltött káposzta, hirtelen sült készül belőle.


A pörkölt egy remek dolog, mindig ipari mennyiséget készítek belőle, az az egyetlen, amit lefagyasztok adagokban, és utána rekordidő alatt lesz belőle rizses hús, székelykáposzta, gulyásleves, ledarálva töltött gomba, töltött burgonya, hortobágyi palacsinta, még melegszendvics alap is.


A marhát is szeretjük, vadast, tejfölös szeletet, hagymás rostélyost, borsos tokányt készítek belőle.


Gyakran eszünk májat, pirított vagy hagymás májként. Almával, krumplipürével.


Főzelékből a zöldborsó főzeléket, tökfőzeléket, spenótot, tükörtojással, vagy valami hússal.


Készítek gombapapikást, lecsót, néha - télen - disznótorost.

2018. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen változó. A heti terv


Szombaton vegyes zoldseg kremleves volt bacinnal

Vasárnap nyulpaprikas nokedlivel

Tegnap krumplis tészta volt

Mára porehagyma fasirt lesz

Szerdán görög töltött paprika

Csütörtök tökfőzelék sultcsirkecombbal

Péntek leves (gulyás vagy egy finn tejes zoldseg leves) maglyarakas

2018. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Így nyáron rengeteg töltött/rakott zöldségeket darált hússal, ill. rántva. Ma pl. rántott csillagtök körettel.

De ha gyorsan akarok valamit, akkor resztelt máj, vagy belerakom egy serpenyős zöldségbe.

Brassói, borsos tokány, töltött paprika, húsos káposzta, fasírozott, hagymás bab, csülkös bableves, palacsinta, és egyéb tésztafélék

2018. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Tejberizs, zöldborsófőzelék, paradicsomos húsgolyók spagettivel, krumpli lasagne (a tésztát vékonyra szeletelt krumplival helyettesíted), carbonara, rántott hús, tetején pirított hagymával és sajttal sütve, zöldséges-tojásos rizzsel, ha kér a család, főzök gombapörköltet, gnocchit brokkolival, szalonnával... Próbálj Te is kísérletezni. A legtöbb alapanyag kompatibilis egymással, szabadon lehet őket keverni, rengeteg módon készíthetőek el, és úgy lehet őket ízesíteni, ahogy jól esik. Vagy nézegess receptes oldalakat, mint a nosalty, a mindmegette, satöbbi.
2018. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma sütőtökös spagettit csináltam, tegnap spenótos, lilahagymás pitét, előtte cukkinis-zöldséges paradicsomos kuszkuszt, meg májat, tervben van még a hétre paradicsomos húsgombóc, és lencsefőzelék.
2018. szept. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!