Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gnocchi könnyen elkészíthető...

A gnocchi könnyen elkészíthető? Finom?

Figyelt kérdés

Barátommal évfordulónk lesz, úgy döntöttem nem veszek semmit, mert már majdnem minden ajándékot "ellőttünk", felesleges lenne a sokadik képkeret vagy album.

Nagyon szereti a spagettimet, de igazából már kicsit unalmas, így valami arra hajazó olasz kaját akarok csinálni.

Először neten találtam olyat, hogy Penne All Arrabbiata pirított csirkével, de a Pennyben láttam, hogy árulnak gnocchi-t, így arra gondoltam, hogy penne tészta helyett azzal csinálnám.

Mit gondoltok, ez ehető? :D Nem vagyok otthon az olasz kajákban, így ezért vetemedtem ide. :D Csak gondoltam, kéne valami újdonság.

Egyébként még előtte lesz őszibarack krémleves, desszertnek almás-mákos muffin.


2018. aug. 16. 09:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Imádom a gnocchit, persze házilag jobb, egy mezei sima krumpli-gombóc/derelye tészta, de a penny-s változat is teljesen ehető, ha nem rutinos szakács az ember. Nekem a zöldborsos-juhtúros-tejszínes-csirkés a favoritom, de ez a csirkés arrabiata is jól hangzik. Kifőzni max 3-4 perc, nem egy bonyolult dolog. Némi parmezán a tetejére biztosan még feldobja egy kicsit, érdemes lenne venni egy kis darabkát, fűszerként működik, alig kell pár reszelésnyi belőle.
2018. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. :)
2018. aug. 16. 09:23
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

A bolti valamivel tömörebb, a házi az “légiesebb”, amennyire egy krumplis tészta könnyed tud lenni. :)

Teljesen jó egyébként a bolti, mi zöldborsós tejszínes mártással szoktuk enni, általában füstölt karajcsíkokat szoktam kiáztatni, lepirítani és összeforrázni a tejszínes mártással. Ha még nem csináltál gnocchit, ne akarj főpróba nélkül belevágni, mert (számomra) elég trükkös az elkészítése, pedig gyakorlott vagyok a konyhában. Főzés után csepegtesd le és pirítsd meg vajon, mielőtt rákerül a szósz, mert rengeteget dob rajta!

2018. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni!
2018. aug. 16. 09:37
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Annyit, kérdező, hogy a gnocchi nem köret, hanem főétel, amit egy szószban tálalnak, így készítsd el.
2018. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Oké. Szerintem egy próbát megér.
2018. aug. 16. 10:38
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha már könnyen elkészíthető… ezzel kezded, majd boltival fojtatod.

Szerintem az lenne az igazi, ha teljesen magad készítenéd el. Finomabb is, meg hát az milyen ünnepi étel, amit szinte készen veszel?


Itt találsz recepteket:

[link]

2018. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű elkészíteni házilag, még csak nagy konyhatündérnek se kell lenni hozzá. Sokszor készítettem már.
2018. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

7

Miért ne lehetne ünnepi étel az, amit megvesz?

Ez ostobaság.

2018. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem az, ha valaki egy zacskó készételt elém tesz. Ha ostoba vagyok, akkor legyen.
2018. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!