Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lencsés rizst lehet egyben fözni?

Lencsés rizst lehet egyben fözni?

Figyelt kérdés

A legtöbb receptben a lencsét meg a rizst küjon fözik, és utána keverik össze.

Ami érdekelne, hogy a rövid fözést (pl. vöröslencse) igénylö lencséket nem lehetne egy edényben fözni a rizzsel? Akinek van ezzel tapasztalata, segítsen, elöre is köszönöm.



2018. júl. 17. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Minden gond nélkül, csak megfelelő mennyiségű víz kell. Én szoktam

🙂

2018. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

A lencse nem marad nyers vagy nem esik szét?

Hogy szoktad készíteni?

2018. júl. 17. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Vöröslencse 5 perc alatt szétfő
2018. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beáztatott barna/zöld lencse, rizs (kb 1.5x annyi rizzel szeretem kell mint lencse). A lencséhez 1.5 vizet számolok, a rizshez 2. A vöröslencsét nem kell áztatni, és csak 1x víz kell, viszont vastag aljú lábasban készül, és pár perc forrás után lefedem, lezárom. KB 20 percig puhul magában, ezalatt pont tökéletes lesz, és nem fő szét. Ugyanígy fagyasztott Zöldséget is lehet hozzá adni, csak ahhoz nem kell külön vizet számolni.
2018. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármelyikkel lehet, csak annyival később tedd bele (a felforrósított vizével együtt)
2018. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 18. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!