Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vétek a gasztronómia ellen,...

Vétek a gasztronómia ellen, ha a harcsapaprikásba garnélát is teszek?

Figyelt kérdés
Próbálta már valaki?vagy csak nekem támadhat ilyen elmebeteg ötletem?
2018. máj. 31. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jól hangzik, én is imádom a tenger gyümölcseit. Próbáld ki! A gasztronómia attól szép, hogy az ember úgy variálhatja össze az alapanyagokat, ahogy akarja, a saját ízlésének megfelelően. Ennél meredekebb párosítások is léteznek... Persze itt majd páran fel lesznek háborodva, hogy "azt már nem lehet harcsapaprikásnak nevezni!" meg hasonlók, de ne foglalkozz vele.
2018. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Majd kitalálok valami uj nevet neki😂
2018. máj. 31. 13:13
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szinte minden étel fokozatosan alakult ki. Itt-ott finomítottak rajta és a legnépszerűbb változatok sikeresek lettek. Szerintem kísérletezz nyugodtan. Ha elégedett vagy a végeredménnyel, adj neki egy jó nevet és tedd közzé a receptet.
2018. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem is létezne gasztronómia, ha az emberek nem újítanának néha. Akkor még mindig nyárson sült vaddisznóhúst meg frissen szedett bogyókat ennénk. :)
2018. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hú,de rendesek vagytok😊holnap megcsinálom,és jövök a fejleményekkel😆
2018. máj. 31. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nyugodtan tegyél bele.

De nem találsz fel új ételt :)

Krúdy korában az apró tiszai rákokból készült paprikással körítették a harcsapaprikást.

2018. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ó,ezt nem tudtam😊

Nem áll szándékomban új ételt feltalálni amúgy,csak a kismostohám garnélát enne én meg halat (is),gondoltam így lesz kettő az egyben 😊

2018. máj. 31. 14:25
 8/14 A kérdező kommentje:
És az újonnan szerzett információ tudatában Krúdy-ragunak keresztelem el😊
2018. máj. 31. 14:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Fincsi házi szélesmetélttel...húúú,alig várom hogy ehessem😁
2018. máj. 31. 14:29
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesen hangzik. Fotózd majd le, és töltsd fel ide. Az elnevezés találó :-) Vannak súlyos vétkek a gasztronómia ellen, de egy jó párosítás nem az. Egy dolog, hogy én annyira imádom a garnélát önmagában, hogy nem keverném össze mással, és mivel nem engedi meg a pénztárcám, hogy gyakran egyek, így csak annak az ízét szeretem élvezni. Ha gyakrabban hozzájutnék, talán ki is próbálnám az ötletedet.

Arra ügyelj, hogy már nagyon a végén tedd bele, mert a garnélának csak néhány perc főzési idő kell.

Erről jut is eszembe: Egyszer a sógornőm fél órát sütötte a sütőben a garnéla nyársat, míg nem apró koktélráknál kisebb méretűekre ment össze a méregdrága óriásgarnéla, és még meg is akart győzni, hogy ő tudja mit csinál. Konkrétan chipset csinált belőle. NA EZ A GASZTRONÓMIAI VÉTSÉG., Komolyan majdnem sírva fakadtam.

2018. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!