Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok ötleteket adni...

Tudnátok ötleteket adni húsmentes főzelék feltétekre?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tükörtojás, omlett, rántott vagy grillezett sajt, bundás kenyér, burgonya krokett, rántott zöldségfélék
2018. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Zöldségfasírt is lehet. Tökfőzelékhez pedig lehet enni tojáspörköltet és nokedlit.
2018. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Kelkáposztalevélben rántott sajt

Hozzávalók: 4 személyre

- só

- 1 csipet majoránna

- szódabikarbóna

- olaj a sütéshez

- finomliszt

- zsemlemorzsa

- 3 tojás

- 20 dkg kemény sajt

- 1 fej kelkáposzta

Elkészítés

Leveleire szedjük a kelt. Vizet forralunk, pár percig főzzük benne a majoránnát. Utána adunk hozzá sót meg szódabikarbónát, és beledobjuk a kelleveleket. Körülbelül egy percig főzzük csak, míg a levelek annyira össze nem esnek, hogy majd fel tudjuk göngyölni. A vastag eret kivágjuk, a leveleket szárazra itatjuk papírral. A sajtot fél centi vastagra felszeleteljük. Mindegyik kellevélre rakunk egy-egy szeletet, majd szépen becsomagoljuk a zöld levélbe. Bepanírozzuk a szokott módon: lisztbe, felvert tojásba, zsemlemorzsába mártjuk, miközben ügyelünk, hogy egyben maradjon a kis csomag. Bő, forró olajban megsütjük.

2018. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Rántott krumpli

A krumplit megpucolom, felkarikázom, besózom állni hagyom, ezután panírozom (liszt-felvert tojás-prézli), és bő olajban kisütöm.

2018. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

bölcsiben dolgozom, a főzelékekhez húsféléken kívül ezek a feltétek szoktak lenni:

- reszelt sajt

- sajtfánk sütőben sütve

- tojáslepény sütőben sütve

- főtt tojás


itthon szoktam csinálni gombapörköltet, cukkinipörköltet, sült zöldségeket

2018. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tojásfasírt


Hozzávalók kb. 25 darabhoz:

7 tojás

2 kisebb zsemle

3 gerezd fokhagyma

1 kisebb fej vöröshagyma

só, őrölt bors, petrezselyemzöld

4 evőkanál zsemlemorzsa

zsemlemorzsa, olaj

Elkészítés:

Hat tojásból kevés olajon - sóval ízesítve - kemény tojásrántottát sütöttem.

A zsemléket késes aprítóval morzsásra aprítottam, majd szintén a késes aprítót használva felaprítottam a megtisztított vöröshagymát és fokhagymagerezdeket is.

Egy tálban összekevertem, szép egynemű masszává állítottam össze a rántottát, az aprított zsemléket és hagymakockákat, egy egész nyers tojást.

Ízesítettem sóval, őrölt borssal, petrezselyemzölddel és szükség szerinti mennyiségű zsemlemorzsát adtam még hozzá.

A masszából fasírtgolyókat formáztam, sütés előtt még zsemlemorzsába forgattam, majd bő, forró olajban pár perc alatt kisütöttem őket.

Papírtörlőre szedve felitattam róla a felesleges zsiradékot, újburgonyával és sóskam

2018. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ma 19:45-ös: a zöldségfasirt receptjét be tudnád írni? Már sok félét próbáltam, de eddig egyik sem tetszett.
2018. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6. Véletlenül elküldtem.

Újburgonyával és sóskamártással szoktuk enni, de főzelék feltétnek is kitűnő.

2018. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hamis fasírt


Hozzávalók:

2 db zsömle , 2 db tojás, 1 kis fej vöröshagyma, petrezselyem , bors, só, majoránna, 1 gerezd fokhagyma, kevés pirospaprika, kevés prézli.


Elkészítés: A zsömlét beáztatom, majd kinyomkodom. Hozzáadok 2 db tojást, 1 kis fej apróra vágott kevés olajon megdinsztelt hagymát, az összevágott petrezselymet, sóval, borssal, kevés majoránnával, kevés pirospaprikával, 1 gerezd összepréselt fokhagymával összegyúrom és pogácsákat formálok belőle. Prézliben megforgatom, majd bő olajban kisütöm.

Főzelékhez, vagy sült krumplihoz is nagyon finom!

Megszáradt kenyérből is lehet készíteni.

2018. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat és a recepteket :)

Ment a zöld kéz mindenkinek :)

2018. máj. 17. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!