Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell leveles kelt tésztát...

Hogy kell leveles kelt tésztát késziteni, minél egyszerűbben?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

bemész a boltba és megveszed.

Elég bonyolult csinálni, 2 féle tészta, csomó hajtogatás.Én ezzelnem töröm magam, a fagyasztottak tökéletesek.

2010. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vagy leveles vagy kelt...együtt nem megy...
2010. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem is vettem észre a "kelt" szót

Amit válaszoltam természetesen a levelestésztára vonatkozott

első voltam

2010. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű leveles tészta?

Lehetetlen:))

Kelt meg méginkább:)

2010. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A leveles tészta lehet élesztő nélküli (ez kapható az üzletekben),és lehet kelt is.

Külön kell kidolgozni a tésztát a receot szerint,külön a vajat,és a kidolgozott tészta közepébe tenni. Legalkább háromszor kell hajtogatni,közben a hűtőben pihentetni. Ez 3-4 órahossza.

De ebben a melegben nem ajánlatos készíteni,mert amíg kiszaggatod,megmelegszik a konyhában és nem fog sikerülni.

2010. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenre gondolsz,csak nem a legjobban fogalmaztál.Igazság szerint nem bonyolúlt,de időigényes.Ezt el lehet készíteni "édes"tésztának is,de akkor nyílván nem kell bele annyi só.Remélem segítettem.Azért érdemes kipróbálni mert nagyon jó anyag. Attila


Vajas leveles pogácsa recept



» 50 dkg liszt

» 50 dkg vaj

» 3 dkg élesztő

» 2 dl tej

» 1,5 evőkanál só

» 1 dkg cukor

» 1 dl olaj

» 3 db tojás

Az élesztőt felfuttatjuk a cukros tejben, majd összekeverjük a liszttel, olajjal, tojásokkal, sóval, fél órát pihenni hagyjuk, kinyújtjuk, vajdarabkákat teszünk rá, négyszer összehajtogatjuk, kinyújtjuk, és ezt addig csináljuk, ameddig szép apránként el nem fogy a vajunk, ezután, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, és megsütjük

2010. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attila vagyok megint.Ezt nem kell hűtőbe tenni.A hajtogatás szabályait remélem tudod ezt most nem írnám le mert a Neten megtalálod
2010. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!