Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » El lehet rontani a húsvéti...

El lehet rontani a húsvéti sonka főzését?

Figyelt kérdés
Annyira izgulok, most fogok először egymagam sonkát főzni (férfi vagyok). Viszonylag drága, házi sonkát vettem. Mire vigyázzak főzésnél? Köszönöm!
2018. márc. 27. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez az, amit nem lehet elrontani. Előtte egy éjszakára áztasd be, dobj mellé egy fej hagymát, pár gerezd fokhagymát, babérlevelet. Annyi órát főzd, ahány kiló, majd a saját levében hagyd kihűlni!

Kb ennyi...

2018. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha igazi parasztsonkád van, azt úgy szokták "belőni, hogy ahány kiló, annyi óráig kell főzni.

Sót ne tegyél a főzővízbe, de tehetsz bele fűszereket, babérlevél, szemes bors, borókabogyó, a vörös hagyma (darabolva), pár gerezd fokhagyma.

Aztán főzöd-főzöd-főzöd, fedő alatt, alacsony lángon, hogy a víz azért mocorogjon, de ne forrjon.

Amikor a bőrén már könnyen átmegy a hústű (vagy villa, vagy hegyes kés) azaz könnyedén beleszalad a húsba, akkor már jó. A főzőlében kell hagyni kihűlni, majd abban megfőzheted a tojásokat is, de egy részét félre is teheted (lefagyaszthatod) egy jó bablevesnek, lencsének, vagy káposztának.

Nagyon időigényes, de nem bonyolult!

Sok szerencsét, szép ünnepet!:)

2018. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Ami kimaradt: nem abban a vízben kell főzni, amiben áztattad, azt le kell róla önteni! Ha nagyon sós, akkor érdemes többször cserélni rajta a vizet.

#1 voltam.

2018. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

2-es vagyok és esküszöm, hogy amikor elkezdtem írni nem láttam az 1-es, a másik 80%-os válaszát!:)

Mivel mindketten nagyjából ugyanazt írtuk, biztos lehetsz benne Kérdező, hogy így kell csinálni!:)

2018. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem elrontani max úgy lehet, ha nem áztatod/cseréled rajta a vizet és túl sós marad.

Én tavaly csak áztattam, túl sós maradt.

Idén áztattam és leöntöttem a forrás utáni első levét, így tökéletes lett.

2018. márc. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Dehogynem lehet elrontani!

Mondtam bátyámnak tegye fel főni a sonkát, de azt nem mondtam meddig főzze.

Sokáig főzte és olyan lett mintha főtt húst áztattál volna vízbe.

Lényeg hogy ne főzd túl, ha már a kés szépen siklik benne, akkor kész.

Kilónként kb. 1 óra.

2018. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! Én is arra gondoltam, hogy úgy kell főzni, hogy kicsit a víz mozogjon a tetején. De valaki írta, hogy főzés közben cserélni rajta a vizet. Ez biztosan jó ötlet? Nem hűl ki az új víztől?
2018. márc. 28. 21:55
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Félreértettél (ha rám gondoltál), főzés közben már ne cseréld! Áztatás közben cserélve, akár többször is, de csak ha túl sós a sonka. És ha igazi parasztsonka, akkor márpedig túl sós...
2018. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha egész éjszakára beáztattad, akkor csak akkor kell az első vizet leönteni, ha baromi sósnak érzed a vizet, egyébként nem kell.

Az is csak akkor, amikor éppen felforrt, mert ha minden lét leöntözöl róla, nem lesz semmilyen íze sem.


Én egyébként csak a nagy hátsó, igazi parasztsonkát áztatom be, az összes egyebet nem, de nem is kell.

2018. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát most már fől, de nem vagyok elégedett. A rohadt tűzhelyet nem tudom rendesen beállítani, ha kettesre teszem (elektromos), akkor áll a víz teteje, ha meg hármasra, akkor - szerintem - nagyon rotyog.
2018. márc. 29. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!