Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a kókuszgolyó?

Hogy készül a kókuszgolyó?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit ,hogy pontosan írja le, szóról szóra! Köszönöm
2008. okt. 28. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt nem lehet pontosan leírni. Mert nem lehet elrontani sem. Azt rakd bele, ami otthon van: darált keksz az elengedhetetlen, meg kókuszreszelék, de azon kívül rakhatsz bele tejet, margarint, cukrot, meggylét, meggyet, kakaóport, lekvárt, esetleg még kávét is. Annyi nedves dolgot tegyél bele, hogy összeálljon, és ráragadjon a kókuszreszelék.
2008. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Kókuszdió



Hozzávalók:


A külsejéhez:

rum: 2 evőkanál

keserű kakaópor: 5 dkg

tojás: 1 db

darált dió: 30 dkg

barna cukor: 20 dkg



A belsejéhez:

Rama sütőmargarin: 10 dkg

kókuszreszelék: 10 dkg

porcukor: 10 dkg



A forgatáshoz:

kókuszreszelék: 6-8 dkg



A díszítéshez:

fél dióbél: 15 szem



Elkészítése:


Először a belsejéhez valókat gyúrjuk össze, és 15 egyforma kis golyót formálunk belőle. 15-20 percre a mélyhűtőbe tesszük, hogy a formáját megtartsa. A külsejéhez valókat addig gyúrjuk, míg a cukor el nem olvad benne, majd nedves kézzel 15 egyforma gombócot formálunk belőle. Két tenyerünk között egyenként kissé ellapítjuk, a közepére egy kókuszos gombócot teszünk, majd újra összegömbölygetjük ugyanúgy, mint amikor szilvásgombócot készítünk. Kókuszreszelékben megforgatjuk, végül hűtőszekrényben vagy mélyhűtőben dermedni hagyjuk, Tálaláskor forró vízbe mártott késsel félbevágjuk, és egy-egy negyed dióval díszítjük.


Hát ennyit arról, hogy nem lehet leírni.....

2008. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Szia!A nagymamam isteni finom kokuszgolyot tud kesziteni,vicces,de a pontos receptet nem tudom,ugymond nekem a szamban van.Viszont az elozo valaszolo irt tejet es lekvert,na ez tuti nincs benne.A tejet nem is javaslom,hamarabb romlik tole.A recept KB ez:50dkg haztartasi keksz,25 dkg margarin(olvasztva tedd bele),25 dkg porcukor,20dkg kokuszreszelek,1dl rum,5dkg kakaopor(keseru),feketekave,meggybefottnek a leve,a meggyet pedig a golyo kozepebe teheted formazaskor.Van aki narancs v. citrom levet is tesz bele.Ha ossze dolgoztad hagyd pihenni a tesztat kb. egy napig.Igy aternek az izek.Sok sikert :)
2008. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem irni, ha kisgyerek van a csaladban a feketekavebol keveset rakj, vagy gyenget fozz , vagy ne egyen belole!(hyperaktiv lesz :D ) :))

Hutoben vagy spejzban tarold a tesztat(meg mikor pihen is)!

2008. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ma megcsináltam és fini lett, köszönöm a recepteket.Én nem tettem bele lekvárt meg meggylevet, mert vhol azt olvastam, ogy a meggylétől összeesik :(!


DE így is nagyon finom lett: darált keksz, tej, vaniliás cukor, kristálycukor, kakaó, forrócsoki, rumaroma

2008. okt. 29. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyes vagy !Latod,megsem tudtad elrontani ! :)
2008. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
háttt,, de nem lett olyan igazi fini, de ez életem első kis sütikéje :D, most tanulgatok, sütni, főzni :)
2008. okt. 29. 15:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én igy szoktam csinálni.

Hozzávalók: 20 dkg porcukor, 20 dkg darált keksz, 10 dkg vaj, 10 dkg kókuszreszelék, 14 kanál griz, 8 kanál tej. Jól összedolgozom, vizes kézzel gombocokat formálok és kakakós cukorba meghempergetem.

2008. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Valójában úgy készül, hogy a cukrászdában megmaradt süteményvégeket összegyúrják egy kis kakaóval és jó pénzért eladják.
2010. szept. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!