Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyű, kímélő ételeket...

Milyen könnyű, kímélő ételeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ideges, feszült napok vannak mögöttem, legalább 3 napja nem ettem semmit, lehet van is már... Nem akarom lesokkolni a gyomromat, de érzem hogy valamit enni kéne.
2018. jan. 3. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy. Tavaly ettem utoljára. Szerintem vmi laza levest kéne. Tegyél bele: sárgarépàt, fehérrépát, zellert, petrezselyem zöldet.

Vagy egy joghurtot.

"lehet van is már" <--ezt nem értem.

2018. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oda akartam írni, hogy lehhet 5 napja is van már hogy ettem...
2018. jan. 3. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Ln egyszer kórházi körülmények között, kivizsgálási céllal voltam 3 napig teljes ételelvonáson, miközben 2 óránként vért vettek tőlem.

És ahogy az első válaszoló is írta, utána csak egy kis csirkehúslevessel vezettek vissza az étkezésbe.

Azért lehetőleg az ilyen "napokig nem eszem semmit" helyzeteket kerüld, borzasztó káros!

2018. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

- 1 szelet pirítós kenyér (vagy 2x sült, vagy natúr abonett) lehelet-vékonyan megkenve egy kis vajjal, vagy sajtkrémmel

- 1 db. (max. 2 db.) főtt tojás

- 1 csésze enyhén citromos tea


A következő étkezésnél már 1-1 db-bal lehet növelni a kenyér-tojás mennyiségét, a tea helyett esetleg 1 db. alma


De lehet főzni egy tányér spenótot és a főtt tojás belekockázni...

2018. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Krémlevesek, sütőtök- vagy zellerkrémleves, erőleves tésztával, héjában főtt krumpli sóval, krumplipüré, pirítós kenyér, tea. Jobbulást!
2018. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

A tojás tejtermékek, hús a legnehezebben emészthető termékek.

Sokkal könnyebben emésztő denk a gyümölcsök, zöldségek, gabonafélék, olajos magvak. A hüvelyesek kicsit nehezebben de még mindig könnyebben mint az állati termékek.

A pépes ételek pl főzelékek krémlevesek smoothiek kásák rizottók pürék nagyon könnyen emészthetőek. Magtejek, növényi joghurtok gyümölccsel, műzli növényi joghurttal, chia puding, zab vagy köleskása gyümölcsökkel, gyümölcsös vagy zödldséges smoothie vagy teljes kiőrlésű péktermék zöldségekkel a jó választás reggelire, vacsorára.

Uzsonna, tízórai nyers gyümi vagy smoothie vagy növényi joghurt

Ebédre zöldségét élek elsősorban gabonákkal.

2018. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Egy gyenge , de tartalmas raguleves pl csirke combfiléből, kis citrommal savanyítva, kifejezetten jót tesz a gyenge gyomornak.

A koplalás nem tesz jót az idegeidnek- bár tudom könnyű ezt mondani.

Az már jó jel, ha van éhségérzeted.

Szép lassan, fokozatosan térj vissza a normál étkezésedhez, ahogy azt korábban tetted.

Jobbulást és türelmet saját magaddal szemben.

2018. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

4-es vagyok!

A kérdező nem beteg, csak stressz miatt volt képtelen enni! Nem kell rögtön súlyos gyomorműtét utáni könnyű étkezésre (húsleves és pépes étel!) fogni, csak a normál étkezésre való fokozatos visszatérést keresi.

Ami bébi-papik és hasonlók, azok egy gyomorfekély-műtét stb. utáni kezdő étkezés kajái!

2018. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit... Csak arra gondoltam, hogy mivel már kezdem érezni a hatást, nem kéne pörkölttel kezdeni...
2018. jan. 3. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, milyen étrendhez vagy szokva. Ha nekem bármi bajom van, könnyű zöldségnél szénhidrátosabbat nemigen eszem, de másnak a zsíros cuccok nem könnyűek, míg nekem az a legkímélőbb.

Valószínűleg zöldséglevessel kezdeném, majd várnék s megérezném, mi esne jól (bizonyára a tojás, de gyümölcsre is van esély, ha nem túl cukros és kevés).

Amikor majdnem 5 napig nem ettem (s még nagyon cukrosan étkeztem), akkor kevés aszalt gyümölccsel kezdtem, ami pont nem ajánlatos, de azt kívántam s pompásan esett. 3 nap nekem annyira kevés, hogy szerintem ehetek bármit, amit máskor is. Az 5 nap sem viselt meg, mindössze megéheztem kicsit a végére. Ha rosszabbul érzed magad, az lehet, hogy más megközelítést igényel.


Ha jól emlékszem, a hosszútávú böjtölők is inkább könnyed zöldségekkel, levessel kezdenek, persze azért van egyéni különbség.

2018. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!