Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány naponta főzöl? Hány főre?

Hány naponta főzöl? Hány főre?

Figyelt kérdés
2017. okt. 4. 10:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
2 naponta főzünk a férjemmel felváltva.
2017. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan naponta, olyan ételeink vannak, hogy nehéz több napra főzni kettőnknek is... Egy tele nagy serpenyő zöldségétel nem képes rá, de 5 liter leves is csak úgy, hogy vigyázunk, no de valamiből kalória is kellene utána.


Amúgy szeretek főzni, csak néha unom.

Amikor túlórából 9 után estem haza, akkor is főztem, szívesebben, mint ha itthon vagyok mindig és elegem van a főzésből. Egyszerűeket főzök, így is sok idő megy el a konyhában, főleg, hogy a desszerteket is szeretjük (azok mosatlanítanak egy csomót s szublimálnak percek alatt, nem is tudom, minek csinálom :D).


Ketten vagyunk, ahogy már írtam s általában ugyanazt főzöm mindkettőnknek, legalábbis részben. Nagyon más a táplálkozásunk, de azért sok közös pont van. Ritkán van 3 fogás, de előfordul az is. Lehetőleg úgy csinálom, hogy pl. egyik nap főzöm a levest, abból marad másnapra s a második nap van desszert is... A sárgaborsó 3-4 napig is kitart, az is kényelmes, ma is főzök egy kilót. Pár dolog a mélyhűtőben is van. Olyan nincs, hogy semmit nem főzök vagy sütök, hiányozna is :)

2017. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Én este 9 körül érek haza, és örülök neki, ha pihenhetek, játszhatok, a saját dolgaimmal foglalkozhatok. Ma pl. nyugis nap van, de sokszor kell végeznünk itt bent fizikai munkát is, plusz nekem a hazaút egy óra.

Barátom ötre ér haza, szóval elég igazságtalan lenne, ha elvárná, hogy még főzzek is (lehet lepontozni). De nem várja el, meg eleve nem is jöttem volna össze ilyen férfival.

Én nem szeretek főzni, nekem a főzés nem kikapcsolódás, viszont van ételallergiám, ami miatt pár naponta kell, így szoktam, ilyenkor barátomnak is főzök.


Sokszor megszóltak már ezért más nők, igazából nem is értem hogyan gondolhatja valaki, hogy ha nő vagy, akkor kötelességed 10 órás munka+2 óra napi utazás mellett főznöd még...

2017. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mindketten dolgozunk, egyszerűen csak egyikőnk sem szereti az eltett majd újramelegített kaját. Még csak mikrónk sincs.
2017. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnkre főzök, inkább kétnaponta, de nálam is van, hogy csúsztatva sikerül, mondjuk egyik nap leves + desszert készül, másik nap főétel, vagy a második adagot megesszük vacsira, és muszáj megint főzöm.
2017. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

2 naponta, de néha sütök is közben.


Párom és magamra.

2017. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen,amíg dolgoztam,90%-ban minden nap főztem hármunkra,volt hogy 2 félét is,mert a fiúk (férjem és fiam) elég válogatósak.Most hogy itthon vagyok,immáron 38 hetes terhesen,nagyon megváltozott a helyzet.Van hogy egy héten csak 3szor főzök.Akkor viszont nagyobb adagokat,amiből megy a fagyasztóba is,így mikor végképp semmi energiám vagy kedvem főzni,csak kiválasztok valami korábban eltett fogást,és kaja letudva.

És érdekes módon ez így is megfelel férjemnek is,fiamnak is,szóval ha visszagondolok,én voltam egy nagy marha,mikor meló után minden nap nekiálltam még főzőcskézni,akár több órán keresztül is...akkor is csinálhattam volna ugyanígy... 😊

2017. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Általában kétnaponta főzök, de ha aznap elfogy, akkor naponta.Fagyasztani nem szoktam le főtt kaját, mert nem rajongunk a dologért.Nekem a főzés kikapcsolódás, jól esik munka utána azzal foglalkozni, igaz május óta itthon voltam, csak múlt héten kezdtem újra dolgozni.

Hárman vagyunk, kislányom és párom jómagam mellett.

Hétvégén ugyanúgy pepecselősebb kajákat fogok főzni mint amíg itthon voltam, mert hétvégén be nem megyek dolgozni/túlórázni.Kislányom bent ebédel a suliban, de vacsira is a főtt kaját részesíti előnyben, párom bent hideget eszik zömében, este főtt ételt ő is.Én meg összevissza, mikor milyenem van.

Sajnos van, hogy többet főzök mint ami elfogy, így néha a kaja a kutya táljában landol, vagy hátul az udvaron. :(Nem vagyok büszke rá, de van, hogy màr nem kívánjuk, így az kidobandó.

2017. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szinte sosem főzök, megoldom rendelt kajával meg céges menzával. Egy átlagos napon dolgozom 10-12 órát, fog a rosseb főzőcskézni.
2017. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Minden nap két főre, hamarosan három, a kislányom még szopizik. Heti kétszer sütök valamilyen sütit is ha minden jól megy, ha nincs sok idő akkor csak tiramisut csinálok vagy más egyszerűt/gyorsat.
2017. okt. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!