Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit értünk az alatt, hogy...

Mit értünk az alatt, hogy csőben sült?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
A "csö" a sütöt jelenti (németben Backrohr a sütö neve). Eredetileg tehát a sütöben sült ételeket nevezték így, ma - föleg MO-on - valamilyen tejszínes-sajtos mártássak leöntött fogásokat jelent.
2017. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem húznak csőbe vele :), valóban a sütőben sült egyes ételeket hívják csőben sülteknek.

És valóban a német nyelv ezt jobban ki tudja fejezni,nagymamámék a sparhelt sütőjét lernek, vagy rernek hívták, nem emlékszem pontosan, de a "csőben" sült ételeket is a sütőben sütötték, és tényleg főleg mártásokkal leöntötteket.( na persze másokat is, de ezeket valamiképp megkülönböztették, volt rá valami németes jelző )A nagyapám sváb volt, így gyerekkoromból valami még rémlik.

2017. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, lehet, hogy nagyon tompák már az emlékeim,de, az biztos, hogy egyszerűen sütőben sült valamiről van szó.
2017. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Az én környezetembe nem hasznàljuk ezt a kifejezést,de hallottam már csak nem értettem h miért nem elég szimplán a sült szó :)
2017. szept. 28. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!