Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell csőben sült...

Hogyan kell csőben sült brokkolit darálthúsosan készíteni?

Figyelt kérdés
Köszi
2013. jan. 26. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A brokkolit majorannávala meg örölt köménnyel izesitve megfözöd annyira, hogy ne legyen túl puha.

Egy fej összevágott hagymát kevés zsiradékon üvegesre párolsz, ráteszed a darálthúst és nagy lángon kevergetve addig sütöd, amig a leve nagyrészt elfogy, sóval, borssal - ha akarod, esetleg paprikával, fokhagymával is - füszerezed.

két evökanál vajból, ugyanannyi liszttel egész világos - fehér -rántást készitesz, felengeded tejjel, és kevergeve sürüre fözöd. A tüzröl levéve bekeleversz 2-3 nyers tojást.

Egy tüzálló tálba teszed a brokkoli felét, elosztod rajta a darálthúst, a brokkoli másik felét ráteszed, megszórod reszelt sajttal és ráöntöd a mártást.

Sütöben 160-180 fokon addig sütöd, amig a teteje szépen megpirul - nekem kb 25-30 perc.

2013. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves vagy!
2013. jan. 26. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2013. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is besamelmártással szoktam bevonni az előpárolt, hagymás-fűszeres daráthússal lerakott brokkolit, szerecsendóval, fehérborssal fűszerezve.

füstölt sajttal szoktam bőven megszórni, annak olvadásáig, illetve pirulásáig sütni.

nagyon finom.

2013. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 13:11-as: amit leirtam receptet, az gyakorlatilag megegyezi - a szerecsendió-fehérborstól eltekintve - azzal, mit te irtál.

Csak mivel nem voltan biztos abban, hogy a kérdezö mennyire gyakorlott a konyhában, részletesen leirtam az egyes munkameneteket, meg a mártást nevét nem irtam oda. De ettöl függetlenül ugyanaz.

2013. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy is kedtem a mondókámat "hogy én is... " :) így legalább megerősítettük a kérdezőt a receptbe vetett hitét illetően, és helyeseltem a tiedét is.

Remélem, hogy jó lesz elkészítve is.

Szóval hasonlóra gondoltunk és ebből baj nem lehet szerintem.

2013. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!