Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kefirrel helyettesíthető a...

Kefirrel helyettesíthető a tejföl ha Csőben sült brokkolit készítek?

Figyelt kérdés
Ízre jó lesz kefirrel készítve is? Kinek mi a tapasztalata? Ti hogyan készítitek a Csőben sült brokkolit?

2013. okt. 5. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Tejszínnel, mivel a tejföl kissé savanykás, számomra jobban passzol pl. a karfiolhoz, mint a brokkolihoz. A kefírt eleve nem szeretem, így azt biztosan nem használnám.


Én kétféleképp csinálom: rizs, brokkoli mellet megfőtt fokhagyma kinyomva, hagyma, erre a brokkolifejek, majd a tejszín tojással kikeverve (szerecsendiósan, sósan-borsosan), a tetejére pedig jó sok ementáli és füstölt sajt. Vagy szoktam simán rizs nélkül is, ilyenkor a sajtot inkább belekeverem a tejszínbe, összeforgatom a brokkolifejekkel és így sütöm meg.

2013. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jo lesz, bar kisse savanykasabb mint a tejfol, de ha mindenkepp egeszsegesebben akarsz fozni eloszor a tejfolrol a natur joghurtra terj at es csak azutan a kefirre :)
2013. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy szigorú zsírszegény diétára fogtak min. 1 hónapra, ezért a tejföl vagy a tejszín alapból kiesik sajna... (de kitartok) :)
2013. okt. 5. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Helyettesítheted vele,de az íze lehet,hogy nem lesz pont olyan jó.Egy ismerősöm tejföl helyett mindig kefirt használ.
2013. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Izre nem lesz baj vele, de higabb lesz. Ezt ugy küszöbölheted ki, hogy ütsz tojást bele. Sót, kis olajat. Kikevered, és ezt öntöd a sütni való dologra. Én tegnap rakott kelre öntöttem ugyanigy kefirt. Nagyon finom lett.
2013. okt. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen butaságot légyszíves ne írjatok már, hogy az íze nem lesz más.


Természetesen más lesz, hiszen mind a kefír, mind a tejföl, mind a tejszín más ízű és elkészítési módú termékek, nyersen, főve, sütve is érezni a különbséget. Itt nem arról van szó hogy mi jobb vagy rosszabb (ízlés dolga), egyszerűen arról, hogy egyik sem lesz ugyanolyan sem állagra, sem ízre mint a másik.


Tehát helyettesíteni lehet, de aki nem veszi észre a tejföl helyett a kefírt, annak az ízlelőbimbóival súlyos gondok vannak!

2013. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!