Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan süssem meg a halat,...

Hogyan süssem meg a halat, hogy ropogós legyen?

Figyelt kérdés
Ha sütök halat,mindig ilyen fura,gumiszerű lesz. Hogyan süssem,hogy finom ropogós legyen? És milyen fajtát érdemes választani? Nem nagyok vagyok tisztában a halfajtákkal,dd szeretnèk több halat fogyasztani.
2017. szept. 27. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen halat fogyasztottál eddig, így nehéz választ adni. Azonban a legtöbb kapható fagyasztott hal, kiengedve, valamilyen módon panírozva, vagy pl sörtésztába mártva egy finom ropogós kérget kap, a hal pedig omlós ízes marad. Az ízt fűszerekkel is "bonyolíthatod", és a panírozás is többféle lehet.

Nagyon finom pl a borsos kukoricalisztbe mártott ropogósra sütött hal.

Ha ezeken a módokon sütöd, akkor konyhai papírtörlőre kell szedni, az felszívja a felesleges olajat.

Van, aki panírozott halat is tepsiben süti, állítólag teljesen jó módszer, de bevallom, hogy még nem próbáltam.

2017. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem bőrös a hal akkor nem lesz ropógos csak puha :)

Ha bőrös a bőrös felével kell elkezdeni pirítani serpenyőben majd átfordítod, hal típusától függően 5-10 perc egy oldal. Pl lazacfilét elég 3-4 percig egy oldalt.

Ha ilyen mirelit,fagyasztós halakat veszel az nem fog neked ropogós lenni hacsak nem panírozód be, vagy paprikás kukoricalisztbe sütöd ki de utóbbit is inkább hekkből (nem filés,bőrös) halból ajánlom, mert a sok víz miatt a többi hal szétesik.

2017. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Halas boltban ha kapsz: keszeg, kárász, süllő és társai. Beirdalod, paprikás lisztbe forgatva, forró olajban, de közepes hőfokon kell alaposan átsütni. Többször átforgatni. Tökéletes ropogós sült halad lesz.
2017. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! :)

Eddig csak fagyasztott halat vettem,de akkor kipróbálom,hogy halboltba veszem. Egyébként nem tudom milyen fagyasztott halak voltak,mert Anyu vette,én csak ettem,meg sütöttem,azt nem néztem milyen fèle.:(

2017. szept. 29. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!