Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A spenótfőzelékhez mennyi...

A spenótfőzelékhez mennyi tejet kell felhasználni?

Figyelt kérdés
Régóta nem ettem spenótfőzeléket. Tegnap vettem 4db 450g milerit spenótot. Ma elkezdtem nézni recepteket, mennyi tej kell bele. Mindegyik receptél mást ír. Így meg nem tudom mennyi kell bele. Az a kérdésem lennem majdnem 2kg milerit spenóthoz, mennyi tejet kéne felhasználnom? Előre köszönöm a válaszokat.

2017. szept. 15. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
meg fogod látni. Tedd magad mellé az 1 literes tejet és adagold lassacskán. ha elérte a kellő sűrűséget amilyet te szeretsz akkor elég.
2017. szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

2kg spenót rengeteg én négy személyre 1kg spenótot szoktam főzni.

2 kg spenóthoz 8 dl tej

10 dkg vajból és 10 dkg lisztből világos rántást kell készíteni, rádobni a kiolvasztott, lecsöpögtetett spenótot,kevés vízzel felengedni (2dl), felönteni 8 dl tejjel, ízesíteni sóval, borssal, fokhagymával. Én szeretek bele tenni egy apró kockákra vágott zsemlét, nagyon finom krémes lesz tőle,

2017. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

2-es, miért kéne a spenótba rántás?


Én soha nem rántom :D

2017. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó!Te nem ismered a mondást, hogy ahány ház annyi szokás ?

A spenótfőzeléket valamivel sűríteni is kell, nemcsak tejjel higítani.

Kérdező,ahogy az első válaszoló írta, tegyél magad mellé egy liter tejet, és majd látni fogod, hogy mennyi az elég.A közel 2 kilóhoz, valóban kb 7-8 deci bele fog menni. De apránként, ne egyszerre zúdítsd bele.

A második válaszolóé teljesen jó recept.

2017. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!