Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meglehet-e inni, esetleg mi...

Meglehet-e inni, esetleg mi másra lehet felhasználni a cékla FÕZÕLEVÉT, azt a vizet, amiben megfőztem a nyers céklagyökeret?

Figyelt kérdés

Sajnàlom kiönteni, olyan szép piros!!!


Nem Myers lé, FÕTT!!



#inni #Cékla fõzõlé
2017. febr. 21. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele egy kis ecetet, tedd hűtőbe, és húsvétig eláll, lehet vele tojást festeni :-)
2017. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet jó, de inkább fagyaszd le, addig még közel 2 hónap van hátra!
2017. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megihatod, semmi bajod nem lesz tőle. Baktérium nincs benne ha forraltad sokáig. Persze sok értelme nincs meginni, nincs benne semmi hasznos tápanyag és szerintem az íze se lesz jó.
2017. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem árt, nem használ.


A nyers céklalé viszont maga az egészség. Nem is értem, miért kell főzni a céklát, ami a legrosszabb elkészítési módja. Nyersen, salátában, smootie-ben vagy az apró céklákat sütve isteni ételeket lehet készíteni. De szétfőzni?! Minek?

2017. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha héjastól főzted, a főzővize nem jó semmire.Képtelenség olyan tisztára sikálni, hogy ne maradjon benne szennyeződés. Ha tojásfestésre akarod használni, akkor tényleg fagyaszd le, mert nagyon gyorsan megbuggyan.
2017. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Először mikroban akartam ill elkezdtem fõzni, parolni, csak nagyon lassu volt...pont azert mert hogy a szép leve maradjon benne..ne fojjon ki..


Megpucolva..természetesen..csak lassu volt ben birtam kivarni..


Aztan (pucolva) beletettem a forro vizbe..pont a levet..akartam mwgmentenni..megfott de..kiment a sok jó lé..


Nehez turmixolni, darabos marad-nyersen ertem...


Köszönöm a valaszokat!!!!

2017. febr. 22. 08:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy jó turmixgép (blender ) a nyers céklát is pürésre töri, Persze némi vizet is kell adni hozzá, hogy leve is legyen.

Ha a jeget kársásra tudja törni, akkor a céklát is.ha meg csak félig főzted, akkor meg pláne elviszi a négyes kés.

Nem kell kiönteni semmit, nem kell húsvéti tojásfestésre tartogatni a levet, fogyaszd el úgy, ahogy van.Így egészségedre válik, főleg, ha minél kevesebb ideig főzted.

2017. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom, hmmm..igwn, egy jo blendér...


Pocsekolas a vizben fozes, foleg a vitaminoknak..


De ez egy hagyomány -szokas-..( a vizben fozes)nem volt regen mikro ..


Ili ..az a szokás is maradhatott vokna, hogy..nyersen enni..


Azért sikerult azert turmixolni..salátának majonézzel..nagyon jó..


Hmmm.


3kg 4 kg volt..eloszor megpucolva nyersen akartam szeletelve lefagyasztani a felét,hogy be menjen tinker.. azt mondtak, NE


Próbálni kell mindent!


Szeo napot!!!

2017. febr. 23. 07:46
 9/12 A kérdező kommentje:

Belegondolok, ha megmosva nyersen héjában fozik, van a fozes, akkor megfonek a bacik, stb..de..a szennyeződés azert belemegy .mindenhova's..a belsejébe..


Hat nem?

Mitol puhul meg a belseje?


A forro viz..kivulrol melegíti,kivulrol a héjas gumót..amit véd a héja plussz..


Egyre beljebb megy a hő..a víz?


Nem tudom..

2017. febr. 23. 07:53
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Butaság, hogy megbuggyan, hiszen a cékla, mint savanyúság is hónapokig eláll a saját levében, és azt is főzik. De ezért írtam, hogy tegyen bele ecetet. A céklát, és magát a levét a flavonoid tartalma tartósítja, tehát az is butaság, hogy semmi tápértéke nincs, mivel nagyon magas a flavonoid tartalma, ami antioxidáns. Igaz, írta a kérdező, hogy meghámozta, de ha nem tette volna sem lenne semmi baja, több port nyel be az ember egy szelesebb időben észrevétlenül, mint amennyi marad a zöldség héján mosás után.
2017. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!