Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell elkészíteni a...

Hogy kell elkészíteni a zöldborsólevest?

Figyelt kérdés
Ha olajon lepirítottam a zöldségeket és rakok bele lisztet meg pirospaprikát majd felengedem vízzel, ízesítem és ha már félpuha akkor rakom bele a zöldborsót és készre főzöm így mondták így jo?
2017. szept. 6. 20:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, párolva 10 perc elég is neki, a szép színe pedig egy késhegynyi szódabikarbónától megmarad, amit a párolás során

tehetünk bele.

10 perc alatt -hangsúlyozom párolva és nem hosszú lében főzve- a zöldségek is megpuhulnak, a borsó sem keményedik vissza, addig, míg befejezzük a levest és esetleg belefűzünk csipetkét, stb.

2017. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Dehogy keményedik a fagyasztott zöldborsó.:-) Abban igazad van, hogy nem főzni kell, hanem párolni a saját levében, vagy nagyon kevés vizet aláöntve, ha nem elég (én is így csinálom, frissel is), staubolás és vízzel felengedés után már csak egyet rottyan és kész van.
2017. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy zsíron megpárolom a zöldségeket, aztán felöntöm vízzel, utána rakom bele a zöldborsót (általában mirelitet szoktam használni). Hagyom, hogy kicsit összefőjenek, aztán berántom a levest (zsírt olvasztok, bele a liszt és pirospaprika), és mehet a levesbe. Aztán még szoktam bele tenni borsot, sót, természetesen. Ha már látom, hogy nemsokára kész lesz, rakok bele csipetkét.
2017. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszokat
2017. nov. 7. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!