Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párolt rizst szeretnék készíte...

Párolt rizst szeretnék készíteni, de mindig összeragad. :S Van valami "taktika" hogy ne ragadjon, tapadjon hanem "pergős" legyen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Használj bögrét a kiméréshez:1 rizs-2 forró víz!

Pirítsd szép fehérre,egy kis zsiradékon,utána öntsd fel,és fedd le,majd ha felforrt 2-3 perc után le is veheted a tűzről!Negyed óra "békén hagyás" és kész is van!

2010. máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy csinálom, mint az első, csak 1:1 arányban és így is puha (és néha még így is össze tud ragadni). Mindamellett ez a jó megoldás, csak ki kell tapasztalni.

Ha nagyon fontos, hogy pörgős legyen, akkor csinálhatod úgy is, hogy felrakod sok vízben, aztán leszűröd, mint a tésztát. Tuti jó lesz, csak kb az összes egészséges aynagot kimosod vele.

2010. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
vegyél gyors rizst. izesítsd meg, rakhatsz bele zöldséget, kukoricát, nagyon fini, és pergő. rendes rizsből nekem még nem sikerült, de ebből finom, és egyszerűbb is.
2010. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ a risz minőségén, és a víz keménységén. Én is először zsiradékon pirítom fehéredésig, mikor már minden szem külön gurul. Félrehúzon a tűzről, 2x-es mennyiségű, de hideg vízzel öntöm fel, bele só/vegeta, összekeverem, és vissza a tűzre. Viszont főzés közben nem kavarom, mert letapad, szétmegy a risz. Én addig szoktam kis lángon főzni, míg a levét el nem fővi úgy, hogy ha belenézel, a rizs közötti lukakból nem forr ki a víz. Akkor leveszem a tűzről, és még 10-15 percig állni hagyom. Ha kemény a víz nálatok, akkor jó a forró vízzel felöntés, ha lágy, akkor 1,5x-es mennyiség is elég. Ki kell tapasztalni. Nálunk jó a 2x-es, Anyukámnál forró víz kell, barátnőmnél elég a 1,5.
2010. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!