Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piskóta sütés tojás nélkül?

Piskóta sütés tojás nélkül?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy elvileg ha tojás helyett szódabikarbónát és citromsavat adok a tésztához, akkor ugyanúgy meg kell. Ez működik citromsav helyett aszkorbinsavval is?
2017. ápr. 23. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A piskótának nem kell megkelni, mivel nem kelt tészta. A többire nem tudom a választ, ki kell próbálni. De mivel egy nagyon fontos összetevője a piskótának a tojàs sztem nem működik. De ki tudja..
2017. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem piskótáról van szó !
2017. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A piskóta "meg kell". Gratulálok. :D
2017. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

lol :)


szerintem te arra gondolsz, hogy magas lesz a tésztád és nem marad lapos mint a kitaposott cipő.

A piskótának a tojás a lelke (bár szerintem undorító, mindig érzem a tojás szagát rajta, gusztustalan) az kell a tésztához mindenképp.

2017. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Nézz vegán "piskótákat". De nem lesz olyan. A piskóta főleg tojásból van, nem lehet kihagyni belőle.


Az igaz, hogy a nem erősen tojásos sütik is könnyedek, levegősek lesznek a sütőportól s társaitól (a szódabikarbóna és valami sav is ilyen). Bizonyára a tojástalanok is, de abban minimális tapasztalatom van.

2017. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Tojás az alapja, anélkül nem lehet.

Nem arra gondoltál, hogy sütőpor helyett használnak szódabikarbónát?

2017. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

normál piskótába mióta kell sütőpor? a normál piskóta nálam, nálunk liszt, cukor és tojás (szétválasztva).

[link]

2017. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen a piskóta mindössze 3 összetevős. Liszt, tojás, cukor.
2017. ápr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak tojás nélküli tészták, sütőporral pl, de azok nem piskóták.

De van egy oldal "Nóri mindenmentes oldala ", ott nézz szét, hátha találsz valami piskótához hasonló receptet.

2017. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!