Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan fagyasztanátok le?

Ti hogyan fagyasztanátok le?

Figyelt kérdés
Itthon sütöm a zsemlét, kiflit stb. Van olyan, ami nem öregtésztával készül, csak sima élesztős. Szeretnék lefagyasztani, de nem tudom, hogy jobb, nyersen fagyasztva kiolvasztás után félek, hogy nem kel meg vagy plöttyedt lesz.
2017. ápr. 2. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent csak megsülve fagyasztok le. Vagy szobahőmérsékleten hagyom kiolvadni, vagy ha sürgős, akkor pár perc alatt a mikróban. De csak annyit, ami azonnal elfogy, mert utána megkeményedik.
2017. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

MIndenféle kelt tésztát lehet nyersen is fagyasztani, akár a kelesztés elött is.

Azt nem értem, miért gondolod, hogy nem kelne meg?

Amíg kiolvad, addig megkel, és utána tudod sütni.


Ha megkelesztve, de nyersen fagyasztod, akkor fagyosan kell kezdeni sütni.


De lehet akár készen megsütve is fagyasztani, akkor vagy szobahömérsékleten olvasztod ki, vagy kis idöre betesezd forró sütöbe, vagy a mikróban kis fokozaton olvasztod ki.

2017. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem fagyasztottam, de a barátnőm úgy csinálja, hogy majdnem készre süti, amikor még nincs eléggé megpirulva, de már nem nyers, akkor kiveszi, langyosra hűti, és beteszi a fagyasztóba. Amikor kiveszi, akkor fagyosan beteszi a sütőbe, vagy a minigrillbe, és mire átmelegszik, addigra meg is pirul.
2017. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kenyeret sülve fagyasztottam már le, de nyersen még semmi ilyesmit. Ezért nem tudom, hogy reagál ☺

2017. ápr. 2. 21:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!