Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz nálatok az ünnepi...

Mi lesz nálatok az ünnepi étel húsvétkor?

Figyelt kérdés
Édesanyáméknál lesz egy nagy házi sonka megfőzve, azt idén nem főzök. Terveztem fonott kalácsot sütni, de főételnek, levesnek ti mit csináltok?
2017. márc. 30. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Semmit, mert anyuéknál leszünk. Viszek sütit, meg biztosan csinálok valami kencét, de még nem tudom milyet.
2017. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Semmi különös!

Húsleves, kocsonya, pörkölt, palacsinta tésztában rántott máj. Csak úgy, hogy ami marad, megy a fagyasztóba.

2017. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

2-esnek!

Tv-ben láttam: a vadat felakasztották, a boka környékén a bőrét felvágták, és a náluk levő (gumicsónak felfújáshoz használt) pumpával a bőre-szőre alá fújták a levegő. És már készen is volt a vad nyúzása. :))

2017. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Semmi felhajtás.

Szendvicsen kívül mást nem csinálok.

Kétfajta sütit sütök, ebből az egyik sajtos pogácsa, a másik valami édes süti.

2017. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Főtt , füstölt csülök mindenképpen lesz, valamilyen majonézes salátával, de mellé még sok friss tavaszi zöldséggel.(retek, uborka, újhagyma,.. stb )Fonottkalácsot is sütök mellé.

Egyik nap lesz házi csirkemáj pástétommal töltött karajtekercs, baconba burkolva, hagymás törtkrumplival és almás-lilakáposztával, vagy lilahagymadzsemmel.

A péntek kiesése miatt szombaton kell bevásárolni, így akkor "csak" egy tárkonyos, tejszínes csirkeraguleves lesz,többféle palacsintával.

A locsolóknak mindenképpen készítek sonkás-tojástekercset is, és talán valami meglepit is, ha sikerül.

Süti, mint mindig diós-habos kocka, és sajtos rudacska lesz.

2017. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Sonka már csak a hagyomány miatt, senki sem szereti a családból


Húsvétkor a család kérését teljesítem.

Lesz húsleves, házi pizza, grillezett husik.


Egyszer eszünk a sonkából melegen, utánna csak áll a hűtőben. Ezt felhasználva csinálok pizzát + vmi salátát.


Süti vmilyen pogácsa, citrom krémes tekercs + amit a gyerekek kérnek.


Lehet lesz sült nyuszika is, vagy bárány!

2017. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Számunkra nem ünnep a húsvét: nem "locsolunk", és nem is fűződik hozzá semmi étkezési hagyomány.


Kirándulni megyünk azokban a napokban, általában, így a túrára alkalmas ételeket fogunk készíteni. Csodás hegyi túrákat teszünk ilyenkor, többet ér az élmény és az együtt töltött idő, mint az evészet.

2017. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem ünnepeljük a húsvétot, nem vagyunk vallasosak. Ami épp eszembe jut aznap, az lesz
2017. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Passz vagy bográcsozunk vagy lehet, hogy párom dolgozik és nem megyünk sehova. Ha itthon leszünk, tervezek főtt sonkát, ennek a levében főtt bablevest és csülökkel töltött, baconbe göngyölt karajt uborkasalátával. Fonott kalácsot és medvehagyma pogácsát. Ennyi.
2017. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jól hangzanak! Lehet hidegtálazok.

Mi tartjuk a húsvétot, mind vallási mind népszokás szempontból is (locsolkodni mondjuk csak módjával a kicsi gyerekek miatt). Én például ilyenkor semmi pénzért nem kirándulnék, mindenhol ezren vannak, tömöttek az utak. - Nehezíti a helyzetem hogy agglomerációban lakunk, tehát fél Budapest itt a Dunakanyarban nyüzsög.

2017. márc. 30. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!