Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van olyan étel amit egyszer...

Van olyan étel amit egyszer ettetek és azóta sem. De annyira finom volt hogy azóta keresitek azt az ízt? Elmesélitek mi volt és hol ettétek?

Figyelt kérdés

Nálam kettő ilyen van hirtelen:

1. házi joghurt piacon egy eladó csinálta olyan különleges íze volt, hogy azóta sem ettem, ő meg már elérhetetlen. Akkoriban kérdeztem de azt mondta semmi különös.


2. egyszer még a 80-as évek végén etten egy pizzériában, azóta nem ettem olyan finom különleges pizzaszószt.

Az is megszűnt már.



2017. márc. 28. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen 10 éves lehetem amikor a dédimamám kemencében sütött egész libát egyben. Élénken emlékszem arra ízre és élményre a megsült libahúsról mállott a hús olyan puha volt ,hogy a csontok kiestek belőle.

A másik ilyen ételt a másik dédim készítette kézzel nyújtott rétes meggyes mákos rétes..

2017. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Nincs ilyen, mert képes vagyok reprodukálni a számomra kedves ízeket, akkor is, ha csak egyszer kóstoltam. Ez egy adottság. Mázli.
2017. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem két ilyen van: gyerekkoromban úgy 1999 és 2004-05 között minden évben elmentünk a családdal Bibionébe pár napra. Ott volt egy pizzéria, aminek a specialitása a tenger gyümölcsei pizza volt. Olyan illatos volt a friss tészta, a szósz és a friss tengeri gyümölcs hogy azóta is fel tudom idézni az illatát.


A másik nagymamám kapros süteménye. Ránk hagyta a receptjét. egyszer-kétszer próbáltam már csinálni, de valamiért egyáltalán nem olyan. Valószínűleg megvoltak a konkrét termékek meg a metódus amivel dolgozott, amit én csináltam az sajnos nem olyan.

2017. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jópár éve vettünk a piacon egy idős bácsitól kecskesajtot. Maga készítette limitáltan. Annyira finom és különleges íze volt. Sajnos a bácsi meghalt, és azóta sem tudtam olyan finom kecskesajtot találni.
2017. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Anyukán nagynénje csinált isteni gombócos káposztát. Sajnos nem gyakran járok arra, és amikor meg találkozom vele, mindig elfelejtem elkérni a receptet :(
2017. márc. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban a szomszéd néninek volt ismerőse a mezőgazdaságban, és tudott szerezni hidegen sajtolt, finomítatlan, nyers napraforgó olajat. Héjában sült krumplit csinált, és ebbe az olajba mártogattuk. Isteni finom volt.

Sajnos amit manapság úgy árulnak, hogy hidegen sajtolt, még az sem közelíti meg.

2017. márc. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen vagy.

Körülbelül 10 éve balatoni nyaralásunkon az egyik étteremben ettem desszertnek citrom és kókusz fagyit...hát az valami isteni volt,minden forintot megért. Azóta sem ettem soha sehol hasonlót sem.

2017. márc. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy olasz étteremben ettem előételként "Amerikai ráksalátát"Azt még felismertem, hogy apró garnélarákok voltak, de egy isteni paszta/krém volt mellette, és aprócska pirított kenyerekre kellett kenni.Nagyon nagyon finom volt, és azóta sem találom sehol ezt az összeállítást.Az étterem sajnos azóta megszűnt.
2017. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sztem majdnem mindenkinek van ilyen élménye azért is kérdeztem.
2017. márc. 29. 10:37
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
A barátnőm vietnámi származású, és egyszer meglátogatta, és pho-t főzött. Isteni volt. Tudom, hogy mostanában ez trendétel, de az ő verziója 1 egész nap készül, és tálaláskor 1 ôrát, úgyhogy étteremben kb. esélytelen sajnos. :( jól főzök, de nem mertem még nekidurálni magam.
2017. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!