Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy van az, hogy valaki nem...

Hogy van az, hogy valaki nem tud főzni?

Figyelt kérdés
Ha követed a receptet, akkor az egyszerű vagy közepes ételeket meg lehet csinálni, nem is lehet elrontani

2017. febr. 19. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Aki nem tud főzni, annak hiàb van a recept leìrva. A recept akkor jò ha legalàbb az alapokkal tisztàban van valaki.
2017. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb recept feltételezi, hogy _valamennyire_ tisztában van az olvasó az alapokkal.

Tegnap olvastam éppen, idézem: "annyi lisztet adjunk hozzá, hogy a galuskatésztánál sűrűbb legyen". Ha valaki még soha nem készített galuskát, az nem fogja tudni, hogy mennyi az annyi.

Vagy amikor én tanultam sütni, és a barátnőm segített. Ennyi és ennyi lisztből gyúrsz egy linzer tésztát... Mitörtééééént?????

De mondhatnék más példákat, "pörkölt alapot készítünk", "bepanírozzuk", "berántjuk", és társai. Aki egyáltalán nem tud sütni, főzni, aki az alapokat sem ismeri, annak mindez kínaiul van.

2017. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Egy hagyományos szakácskönyv elmagyarázza az elején, hogy mit jelent berántani, vagy habarni. Én a környezetemben inkább azt látom, hogy az nem tud főzni, aki nem is akar megtanulni, mert van, aki megcsinálja helyette. 35 éves gyerekes nők főzetnek az anyjukkal pl.
2017. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Van a gourman, aki tudja értékelni, ha jó ételt tesznek elé. Van, aki tud főzni, pl. mert emlékszik rá, hogy amikor legutóbb csinálta, kevés volt benne a só és most többet rak bele.
2017. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 83 %-os jól körülírta. De valahol el kell kezdeni, recept, szakácskönyv (bár ezek már sok útmutatót is tartalmaznak )röviden, mindenkinek ki kell tapasztalni, hogy, amit elsőként elkészít, mennyire vált be, mi kellet volna még bele esetleg.

Szinte képtelenség valamit elsőre tökéletesre készíteni, mindenképpen kell a gyakorlat, a tapasztalat, és még több évtizednyi tapasztalat után is szembesülhet az ember valamivel, amivel eddig még nem találkozott.

De minden új élmény gazdagabbá teszi az eddigi tudását, magyarul a kudarcok is beletartoznak az ember életébe a főzés terén is. Akkor van rendben, ha ezeket az ember a saját (és mások ) részére tudja hasznosítani.

Sokan vannak, akik úgy érzik nem tudnak főzni, pedig csak csinálni, csinálni, csinálni kell, és előbb-utóbb megjön a sikerélmény is. Ettől kezdve meg nincs megállás... :)

2017. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Alig néhányan tudnak főzni, a legtöbben csak összeütnek egy spagettit meg vasárnaponként egy húslevest. Kreativitás zéró, 30 recept ismételgetésével leélnek egy életet.
2017. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Úgy van az, hogy van akit senki nem tanított meg főzni.
2017. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval is maximálisan egyetértek. Ha valakit nem tanítanak, sokkal nehezebb önerőből megvalósítani az "álomkaját ",. Nem lehetetlen, csak segítő nélkül sokkal tovább tart.A segítőt viszont meg kell becsülni, értékelni kell mások tapasztalatát.
2017. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem tanítottak úgy direktben, de mindig kuktáskodtam, meg segítettem apának, és egy csomó minden ragadt rám.

Tudom, milyen ízt szeretnék, azt kb. hogyan érhetem el, egyébként a főzés pedig buli. :) Mégha elszúrom az is vicces.


A párom nem annyira tud főzni, meg ő mindent pontosan betart - mérnök, nem tér el a leírtaktól, vagy kiszámolja, mennyieben térhet el, hogy még finom legyen -, és a frász kerülgeti, az én szemmértékezésem láttán :)

2017. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Senki nem tanított meg főzni. Ennek ellenére jól főzök. Szeretek is sütni főzni.

Anyukám totál az ellentétem. Utál főzni mert hogy mit mikor meg hogy idegesíti. Pl palacsinta. Tudja mi kell bele. De ő tesz bele főzőtejszínt, pudingport meg egy csomó hülyeséget. Aztán azt szajkózza milyen jó így milyen jól főz.

En inkább nem mondok rá semmit.

2017. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!