Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért csapódik ki mindig a...

Miért csapódik ki mindig a vaj a krémből, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mindent úgy csinálok, ahogy az a receptbe le van írva, mégis folyton kicsapódik a vaj. A főzött krémet kihűtöttem, vajat használtam, nem margarint, és mikor kevertem össze kicsapódott és folyós lett az egész. Robotgéppel kevertem. Az lehet baj, hogy a cukrot a vajjal habosítottam ki, és nem a krémmel főztem össze? Vagy az, hogy a krémet nem tettem hűtőbe előtte, csak kint hagytam a gázon hűlni? Egyszerűen nem tudom mit csinálok rosszul, de ezek a főzött vajas krémek soha nem sikerülnek.

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2017. jan. 28. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
dobozos vajat használsz, vagy tömbös teavajat?
2017. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teavajat, és direkt nem a legolcsóbbat vettem.
2017. jan. 28. 17:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyós lesz, akkor valószínüleg még meleg volt a fözött krém.


Én legalább egy órát szoktam egymás mellett tartani a kihütött krémet meg a kikevert vajat a pulton, és csak utána keverni össze. Így ugyanis egyforma hömersékletü lesz a kettö és nem válik ki a vaj.


A boltban meg alaposan nézd meg a vajat, mert ha zsírcsökkentett, vagy light, akkor az nem jó, és sokszor elsöre nem feltünö a különbség.

2017. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen lehűtöd a főzött krémet. Nekem akkor csapódik ki, ha meleg a krém. Kicsi adagokba keverem a kikeverem vajasmasszához a krémet. Igaz én mindig ráma-margarint használok, vagy mascarponet,
2017. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs : kikevert masszához
2017. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom úgy, hogy a krémet jobban lehűtöm. Köszönöm!
2017. jan. 28. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!