Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős segítség kellene!...

Sürgős segítség kellene! Miért csapódik a habtejszín mikor fel akarom verni?

Figyelt kérdés

Összetúrósodik! Géppel szoktam csinálni, már háromszor jártam így! Hulalát veszek mindig, habfixálóval szoktam összekeverni.

Holnap szülinapra kell tortát sütnöm, kell bele majd egy liter, nagyon nem szeretném kidobni, vagy elrontani! :\

Aki tudja , kérem segítsen!


2015. febr. 19. 22:52
 1/9 anonim válasza:
Tulsagosan felvered. Vajat csinalsz belole. Az csapodik ki. A tejszin nem olyan mint a tojashab, hogy kemeny lesz mikor felvered.
2015. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor meddig verjem? És mikor tegyem bele a fixálót? Kemény kell, hogy legyen, mert tortára lesz, kívülre is.


Én azt hittem attól túrósodik össze.

2015. febr. 19. 22:57
 3/9 anonim ***** válasza:
A hulalába nem kell fixáló..
2015. febr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne tegyél a Hulalába fixálót.

Sokszor használtam már, de még sosem csomósodott össze.

A Hulala egyébként nem tejszín, növényi eredetű hab.

2015. febr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De tuti nem esik össze? Díszítésnek is kell kívülre, biztosra kell mennem!


Meddig verjem a habot?

2015. febr. 20. 09:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő háziasszony, bármit megsütök, megfőzök, de ebben ebbe az egyszerű feladatba, már többször beletörött a bicskám... Én a hulalából is köpültem már vajat :/
2015. febr. 20. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Hulalába nem kell habfixáló, a tejszínt pedig alaposan hűtsd le mielőtt felvered.
2015. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Hulala tuti nem esik össze fixáló nélkül sem. Addig verd, amíg megfelelő állagúnak látod. Minél tovább vered annál keményebb, és jobban tartja a formáját. (ez elég kétértelműre sikeredett, de nem tudom máshogy megfogalmazni:))
2015. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ez a bajom, hogy kemény habot akarok, aztán túlzásba esek :( meg kéne találni azt a pontot, ami már kemény, de még nem csomós :( de valahogy a folyós után, olyan hamar jön, a csomós állag..,,
2015. febr. 20. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!