Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb 2 kiló tiszta húshoz...

Kb 2 kiló tiszta húshoz (tarja, comb) elég 1 kiló bőr, hogy megkössön a kocsonya lé?

Figyelt kérdés
Mi csak a húst szeretjük a kocsonyában ezért nem szeretnék bele lábát meg ilyesmit tenni. Elég ha csak a bőrt dobom ki.
2017. jan. 17. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy nem, a bőr önmagában édeskevés.
2017. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg talán, de azért az igazság az, hogy a csontos részekben, mint pl a köröm, nagyon sok kocsonyásító anyag van, ami kell a jó kocsonyához.

Én az egyik kiló húst , mondjuk a combot kiváltanám egy csontos csülökre, azon sok és finom hús van.

Persze ez csak az én véleményem.

2017. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Nem tiszta húst kell bele rakni, hanem bőrös csülköt, meg körmöt. Amikor fő akkor meg le kell szedni a tetejérőla zsírt kanállal, meg eleve soványabb eslő csülköt venni. Kicsontozva, bőrrel, és kérd mega hentest, hogy kockázza fel!


Nem tudom mennyi kocsonyát akartok, de mondjuk 5 tányérhoz elég 3 darab első köröm (késsel vágasd szét, vagy ha nem tudják akkor főzd szét inkább) 2 darab bőrös farok (megmosva darabolva), 2 darab malacfül (megmosva csíkozva) meg egy első csülök csontozva, és bőrösen kockázva ;)

Ha gondolod egy 5 deka sovány húsos kolozsvári szalonnával vagy csak a bőrkéjével adhatsz neki egy enyhe füstös ízt, és a fokhagymával se spórolj!

Jó étvágyat!;)

2017. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.A kocsonya íze sem lesz olyan, mintha rendes kocsonyahúsból főznéd.
2017. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!