Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos tésztát ki hogy készíti?

Sajtos tésztát ki hogy készíti?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A kifözött csötésztát leszüröm, nem öblítem le, kevés vajat (nem margarint) teszek rá, összekeverem tejföllel, és forrón tálalom, mindenki a tányéron teszi rá a sajtot.


Ha variálni akarok, akkor csíkokra vágott, lisztbe forgatott és ropogósra sütött hagymát szórok rá a sajt tetejére.

2017. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Én szélesmetéltből vagy fodroskockából készítem. Szintén vajon átforgatva, tejföllel meglocsolva.Vajazott jénaiba teszem, és a sütőben is összemelegítem. Van amikor főtt füstölt tarját vagy sonkakockát is keverek bele.

Ha jó forró, akkor tálalom és akkor szórom meg bőven reszeltsajttal.

A fentebb írt ropogós hagymakarikák nagyon finomak lehetnek hozzá, biztos, hogy ki fogom próbálni.

2017. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5 dkg vajjal,5 dkg liszttel és fél liter tejjel fehérmártást készítek. Még melegen hozzá keverek 20 dkg reszelt trapista sajtot. A kifőzött tésztát kivajazott jénai tálba teszem, ráöntöm a sajtmártást. A tetejére is szórok reszelt sajtot,és a sütőben pirosra sütöm.
2017. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a tejfölt-sajtot egyszerre teszem rá és még a lángon összekeverem, így a sajt is rögtön ráolvad. Ha marad, akkor már hidegen is szeretem/szoktam villázni belőle.
2017. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak egyszerűen.... egy nagy kanál tejföl, több sajt (mert a sajt íze erősebb kell, hogy legyen, úgy jobban szeretem).
2017. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A barátnöm tejföllel, sajttal ÉS CUKORRAL eszi. Magyarázata: ha a túrósat lehet cukorral enni, akkor a sajtosat is, mert nincs nagy különbség a kettö közt.
2017. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!