Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit ronthatok el főtt tojás...

Mit ronthatok el főtt tojás készítésekor?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, éttermi ételeken nőttem fel, a konyhánk csak dísznek volt, soha egy tojásrántotta nem készült benne... Ennek ellenére engem érdekel a főzés, de egy ilyen egyszerű dolgot, mint a kemény, főtt tojás is képes vagyok elrontani.


Tehát a tojásokat felteszem vízzel együtt főni, majd mikor felforr a víz (jobban bugyborékol), akkor onnantól számítva 10 percig főzöm a tojásokat. Legalábbis így írják az interneten. De mikor megpucolom őket, akkor mindig nagyon tapadnak a héjukhoz, sokszor szinte a fehér rész felét lerántom a héjával. Illetve nem olyan szép tojás formájúak, hanem olyan csapott az aljuk. Szinte le lehet ültetni őket. Ez miért van? Nem főzöm elég ideig, vagy mi? Kérlek segítsetek, el vagyok keseredve, hogy még ez sem megy. :(


2017. jan. 2. 13:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sós trükk is segít valamit, meg a hidegvizes módszer is. De azért egyik sem csodaszer. A friss tojásnak nagyon tapad a héja, azt lehet szépen megpucolni, ami már elállt egy jó ideig. (Az első válaszoló rosszul írta, a friss tojást nehéz tisztítani.) A legegyszerűbb tehát ha nem a legújabb vásárlású tojást használod ilyen célra, hanem ami már nálad is állt egy-két hétig. Nem kell félni, nem fog megromlani, régen is így csinálták.
2017. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Itt jön a varázslat! Egy vajazókés keményebb végével (tudod, ahol fogod) rákoppintasz a tojásokra, hogy egy kis ponton betörjenek. Ennél a kis törésnél a víz beszivárog, amíg a tojások hűlnek, így a héj magától elválik a tojástól, és gyakorlatilag egyben le lehet szedni. Tádáámmmm! Ennyi az egész. :)"


Sajnos ez a varázslat is csak akkor működik, ha a tojás már nem friss.

2017. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem bőven jó, ha nem friss tojásnál működik, majd kipróbálom, végülis logikus, hogy segít...

A simán hideg vízbe rakás nem elég, az biztos. Hol szépen hámozódik, hol nem és nálam mindig minimum pár hetes a tojás, amikor felhasználom. De azért segít a hideg víz valamit...

Nekem sokszor amúgyis nehéz hámozni, mert lágyabban szeretem a sárgáját, de valamit valamiért...


Kérdező, nem úgy tűnik, hogy bármit is elrontasz. A hámozás miatt célszerű alkalmazni trükköket, de amúgy teljesen normális, ami a tojásaiddal történik.

2017. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Lepontozott mki. 13 éves korom óta vezetek háztartást. Jól főzök,nsgyon is. De legyen meg az öröme annak, aki lepontozott.

Attól jó tanácsot adtam.

2017. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Itt senki nem érdemel lepontozást, mert mindenki a saját tapasztalatát írta, nyilvánvalóan jóindulattal, segítő szándékkal.

sdajnos én sem tudok újabbal szolgálni, mert szinte minden előttem leírt praktikát kipróbáltam már, de hol így sikerül, hol úgy. Nincs szerintem erre betonbiztos megoldás, nekem ez a tapasztalatom.

De amikor a legszebbre szeretném a főtt tojást pl hidegtálra díszítésre, akkor tuti, hogy nem jön le rendesen a héja, és egy borzas ragyás valami lesz. na ilyenkor mormogok néhány nem ideillő szót... :)

de nem adom fel, újra és újra próbálkozom, és rájöttem, hogy csakis a tojás a ludas, én tehetetlen vagyok.

ha csúnya lett és fontos, hogy szép legyen, akkor teszek fel másik adagot főni, hátha... A nem szépekből készítek tojáskrémet, aztán el van intézve.

Anyósomtól ugyan tanultam én is praktikát, de, mint az időjárásjelentés kb úgy jön be :D

Azért leírom.sós víz, hidegvizes hűtés ua.mint mindenkinél, ő azt mutatta anno, hogy a tojást miután kihűlt, törjük mozaikosra mondjuk a konyhapulton és a két tenyerünk között böngyörgessük meg.A tompa felénél törjük fel, és az ott felszakadt hártyával együtt könnyedén leválaszthatjuk a tojáshéjat.Hát mai napig sem mindig sikerül.

2017. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szedjetek szét! Nem érdekel,nektek legyenvjó. Ilyennel eddig nem találkoztam.
2017. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!