Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húshét hétfőn senki nem főz?...

Húshét hétfőn senki nem főz? Csak a főtt sonka, tojás és társai?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Bizony ám:) Meg zserbó:) Ilyenkor mindenki úgyis el van telve a sok kajától. Nekünk ilyenkor elég a szendvics, sonkával, főtt tojással, retekkel, ubival, sajttal, piros arannyal:) Nyamm-nyamm
2014. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én főzök vendégeink lesznek igaz csak hétfő este érkeznek. Péntekig maradnak.Ezért most kicsit át kellett alakitani a menüt. Vasárnap főzőm csak meg a sonkát.

hétfőn nekünk reggelire :sonka,kalács, tojás , friss zöldségek lesznek.

Ebéd ezek után ha jól b ereggeliztünk nem kell ,ha mégis akkor eszük amit reggelire ettünk + sütit.

Vacsira : bárány combot sütök ,és egybe sült töltött tarját ,salátákat és steak burgonyát készitek.

Sütni képviselő fánkot ,lúd láb tortát ,sajtos tallért ,medvehagymás kalácsot ,fogok.

2014. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék hétfőn főzni. most úgy gondolom ,hogy lesz annyi kaja nálunk a 3 napba ,hogy hétfőn maradékot eszünk.

szombat reggel érkeznek a vendégeink ,és hétfő délelött

mennek haza.

2014. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vilageletemben rendkivuli modon figyeltem az egeszseges etkezesre es az alakomra (anyum nevelte ezt belem, szerintem mar amikor a hasaban voltam), eppen ezert egyik unnep sem a kajakrol szol nalunk.

Husvetra sem keszulok a hagyomanyos etelekkel, vendegeink lesznek, rendelek hidegtalat kaszinotojassal, kulonbozo fustolt es erlelt sonkakkal, kalaccsal, de ennyi.;)

Egyebkent meg eszunk amit egyebkent is. Semmi extra.:)

2014. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk főzni vagy előre vagy aznap. A sonka, tojás, kalács, torma kombó a reggeli :)
2014. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 klopusz ***** válasza:
Mi biztosan főzünk, mert hétfőn jön a család húsvétozni. 13 emberkének kell valami ebéd :-)
2014. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, mert az az ötletem támadt, hogy hétfőn a párommal menjünk el egy kiülős helyre ebédelni.Már ezer éve nem voltam étteremben, jó lenne egy kis kikapcsolódás.

Kicsit furán nézett, de végülis belement. Letudja a pár locsolási "kötelezettségét" és elmegyünk ebédelni.

Vendégeket nem várunk, mi sem megyünk senkihez, nekünk is a hagyományos sonka, kalács, főtt tojás stb lenne .

2014. ápr. 8. 11:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Húsvét hétfőn valóban "nem szokás" főzni, max az előre megfőzött húslevesbe a tésztát, vagy az előre megfőzött pörkölthöz a krumplit vagy nokedlit. Hiszen a hétfő a hagyományok szerint a jövő-menő-locsolók napja.

Persze a locsolás ma már nem divat szerencsére, de az előre-főzés akkor is jó dolog, a háziasszonynak legalább ez az egy napja legyen egy kicsit lazább.

2014. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

De nyitva lesznek hétfőn ilyen helyek, ahová be lehet ülni enni? Kérdés számomra, hogy mennyire ünnep a húsvét hétfő...

Ennek azért járj utána!


Amúgy mi is csak sonka-tojás, kaszinó tojás, francia saláta, esetleg majonézes krumpli, retek-ujhagyma kombót szoktuk enni hétfőn, nem főzünk egyéb ételt.

2014. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ettermek mindig nyitva vannak. En nem szeretek fozni, minden unnepen etteremben eszunk.
2014. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!