Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz nálatok a menü Szent...

Mi lesz nálatok a menü Szent estén?

Figyelt kérdés
Én skandinávosan megint sertéssültet tervezek párolt lilakáposztával és karamelben megforgatott főtt burgonyával. Ez utóbbi dán recept. Előételnek pedig füstölt lazacot. Ital: aperitifnek Zubrowka (Aquavit-et - svéd köménypálinkát most nem tudtam beszerezni) és Calsberg sör.
2016. dec. 20. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Halászlé , rétes.


Szeretném elkérni a karamellben forgatott burgonya receptjét..

Köszönöm.

2016. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Ez most kérdés, vagy dicsekvés ?

Mi biztos, hogy nem svédesre vesszük a figurát, és max egy pohár finom bort fogunk inni.

2016. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Lazy Lover ***** válasza:
58%
tyúk leves töltött kápi beigli nem nagyon verjük dobra a karácsonyt
2016. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Flori9182 válasza:
89%
Halászlé, Fokhagymás sült oldalas hagymás törtkrumplival és főtt lilakáposztával. Desszert: Bejgli, Olajos szelet, Linzer és a mamám házikrémese. ;)
2016. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
1 spicy sertésburger és 1 mcfarm nagy krumplival és kólával.
2016. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2:

Nem dicsekedtem, nem hiszem, hogy ezek a dolgok túl drágák vagy különlegesek lennének.

Akkor ti enni nem is fogtok?

2016. dec. 20. 20:31
 7/13 A kérdező kommentje:

1:

1 kg burgonyához 1/3 csésze cukor és 3 evőkanál vaj.

A burgonyát (lehetőleg kisebbeket egészben) meg kell főzni héjában, ha kihült leszedni a héjat. Serpenyőben cukrot karamelizálni, ha világos barna, belekeverni a vajat és megforgatni benne a krumplikat, hogy bevonja. Sózni ízlés szerint.

2016. dec. 20. 20:42
 8/13 A kérdező kommentje:
2: Még valami: a Lidl-ben kínálnak japán marha steak-et is 22 ezer / kg áron. Na, az lenne dicsekvés, az általam felsoroltakat, a hús kivételével már előre megvettem amikor jócskán akciósak voltak, a Zubrowka-t Szlovákiában, ahol olcsóbb, mint nálunk...
2016. dec. 20. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jól hangzik ez a menü :)


Én idén sajnos egyedül töltöm az ünnepeket, nem is készülök semmi különlegessel, mintha nem is lenne ünnep.


Mi ez az erős dán-svéd vonal? Arrafelé laktok?

2016. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9:

Sajnos nem ott lakunk, csak valahogy vonz az északi karácsonyi hangulat, általában a karácsonyfa díszítés is olyan mintát követ. Biztos az IKEA-ban ragadt ránk ez, ott lehet ilyenkor kapni az Aquavit-et is és még más karácsonyi dolgokat, pl. glög-öt, ami forraltbor skandináv módon ízesítve és amit mandulával, mazsolával kell a pohárban szervírozni.

2016. dec. 21. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!