Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsóbb ételek? Mit főzzek,...

Olcsóbb ételek? Mit főzzek, ami belefér a keretbe?

Figyelt kérdés

(A héten kell költöznünk, a fuvar,és a kaució 200 ezer forint,ami miatt nem sok pénzünk marad ételre.)

Liszt,cukor,olaj,fűszerek vannak,más nem nagyon.

November 21,december 5-6 között kéne kihoznunk kb. 20-25 ezer forintból.


2016. nov. 15. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Rizs, zab, olcsó zöldségek, zsír, hüvelyesek, tojás. Meg ami még fér, de ezek a legolcsóbbak s egyben nincs velük baj (no ez azért a zsír fajtájától is függ), be lehet vinni a fehérjét és sokféle tápanyagot... Én feldobnám még ezzel-azzal, tapasztalatból tudom, hogy még drága cuccok is férnek picike mennyiségben...
2016. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Ja, krumpli is, csak azzal mi sose laknánk jól, olcsóbb a fentiekkel...
2016. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Kb. két hét, 25 ezer forintból? Hány főre?

Alapvetően a hüvelyesek egészségesek, olcsók és fehérjetartalmuk is van.

-lencsefőzelék

-bableves, palacsinta

-csicseriborsófasirt (falafel)

-500ft/kg körül kapsz gombát, gombaparikásnak elkészíted, egy tojást a liszthez téve szaggatsz nokedlit

-Most olcsó a káposzta, a brokkoli, a cékla is. Készíthetsz csőben sült brokkolit, ehetitek rizzsel. Készíthetsz belőle krémlevest.

-Káposztás tészta, székelykáposzta minimális hússal, csak az ízesítés kedvéért.

-Akciósan vehetsz több helyen pecsenye csirkecombot 400ft-os kilóáron. Lesütöd, és készítesz hozzá salátát: reszelt cékla+reszelt alma+kis hagyma+ majonéz vagy ízesített joghurt. Esetleg egy kis rizs hozzá. A csontokat ne dobd ki, lehet jó áron leveszöldségeket kapni most, másnapra készíthetsz belőle egy meleg levest!

-Paprikás krumpli.

-Sárgaborsófőzelék. Feltétnek tükörtojás, sült hagyma.

-Készíthetsz nudlit, amit ehettek lekvárral, prézlivel, kakaóval, amit jó áron kapsz.

-Rizses hús/tarhonyás hús, kevés hússal.


Reggelire, vacsorára két hétig kibírható, ha nincs péksütemény, felvágott. Ehettek rántottát, főtt tojást vajas kenyérrel, májkrémet, ilyen-olyan kenyeret. Nehéz vállalkozás, de az akciós újságok figyelésével meg lehet oldani.

2016. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Írtam privit 😊ha kell m3g recept szólj 😆
2016. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Zöldsègkrémlevesek nagyon olcsóak és laktatóak is főleg kenyérrel mellé.

Olcsó szezonzöldségekből most pl. Sütőtökkrémleves, répakrémleves, burgonyakrémleves, stb.

Rakottasok rizzsel pl. rakott brokkoli, karfiol

2016. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja igen és hüvelyesek pl lencsekrémleves, gombás lencse, hummusz, chili sin carne, csicseriborsóragu rizzsel

Cukkinifasírt, tócsni

2016. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bő két hétre, még 4 fő esetén is bőven elég a 20-25 ezer Ft.


Csirke pörkölt nokedlivel, másik felét rizses húsnak, vagy húsos tarhonyának

Resztelt máj,


Paradicsomos húsgombóc

Rakott kel

Töltött tök

Fasírozott főzelékkel


Húsos káposzta

Brassói

Ragu gomba mártással


Rántott zöldségek (karfiol, tök, stb.) rizs-, krumpli körettel


Babgulyás, hagymás bab,

Főtt tészták, lángos,

2016. nov. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk,én meg a párom. (19/L-22/F) Fél éve lakunk együtt,azóta kell nekem főznöm,az ő szülei 300,az én szüleim 750 kmre laknak tőlünk,és eddig annyira nem kellett figyelnem,hogy ételre mennyit szoktunk költeni,ezért ez a nagy dilemma,hogy mi jönne ki 20-25 ezer forintból.
2016. nov. 16. 08:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket,elkezdtem kiírni a bevásárlólistát,ma megveszem a nagyját,és meglátjuk mi lesz. :)
2016. nov. 16. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Olcsó étel lehet a tarhonyaleves, csak l db virsli is megteszi, hogy "hús" is legyen benne.

Pár kocka füstölt szalonnán kell megpirítani a tarhonyát,ez kicsit "megbolondítja", de l evőkanál zsiradékon is lehet, rászórni két kávéskanál pirospaprikát, hozzá két-három szem krumpli felkockázva, vízzel felönteni, 25 perc alatt kész, a virslit a végén kell beletenni.

Ugyanígy készíthetsz lebbencs levest is, én olyan nagykocka tésztából szoktam, aminek fodros a széle, nem ragad össze !


Ebből a tésztából krumplis tésztát is készíthetsz, a vöröshagymát meg kell dinsztelni, rá két-három kávéskanál pirospaprika, és a felkockázott, 20-25 percig sós vízben főzött, majd leszűrt burgonyát hozzáadni.

Egy villával is elég összetörni.

Az előbb említett száraztésztát sós vízben kell kifőzni, a feltüntetett ideig, és rádobni a hagymás-krumplira.

Jól összekeverni, savanyúsággal is lehet enni.

Egy nagyon olcsó étel, előtte egy kis zöldségleves már megteszi, laktató !

pásztortarhonyát is készíthetsz, ugyanúgy kezdeni, mint a levest, pirospaprika, krumpli megy hozzá még, felönteni, két-három deciliter vízzel, jól összekeverni, fedő alatt lassú tűzön párolni, együtt megfőnek. Vigyázni kell, nehogy leragadjon, ha elfőné a vizet, pótolni, ez is kész annyi idő alatt, mint a leves. A végén debrecenit, vagy virslit lehet beledobni és még két percig főzni.

Hagyhatod nyugodtan "szottyosra", mert még a fedő alatt, már levéve a tűzről, dagad egy kicsit a tarhonya.

Sokat táboroztam régen, ez még bográcsban elkészítve is megy és finom.

Ahogy a neve is utal rá, pásztorétel volt régen.

Ha telik, természetesen néhány karika gyulai kolbász , lángolt kolbász, paraszt kolbász "megbolondítja" ezt is.

2016. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!