Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen padlizsános ételeket...

Milyen padlizsános ételeket ismertek?

Figyelt kérdés

Padlizsánnal készülő ételeket szoktatok főzni?

Kipróbált recept érdekelne.



2016. szept. 5. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Padlizsán krém

Hozzávalók:

- sült padlizsán

- fokhagyma

- majonéz

- mustár

- pici só

2016. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aperitif ***** válasza:

Padlizsánkrém, ahogy az előző írta, de én olajjal, majonéz nélkül csinálom.

Zakuszka.

Töltött padlizsán. Nem csak a klasszikus, darált húsos töltelékkel készítem, de bármit bele lehet tenni, maradék sült húst, pörköltet, felvágottat.

A rakottasok, mint a muszaka, vagy dzsuvecs.

Grillezett padlizsán szeletek.

Ratatouille, vagy padlizsános lecsó.

Ha valamelyikre kíváncsi vagy, leírom részletesebben is.

2016. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válasszokat.

Az interneten sok receptet lehet találni, de mint írtam kipróbált ételek érdekelnek,

A padlizsán krém mminden háznál máshogy készül, ezeket is ki fogom próbálni.

Nagyon érdekelne az a töltött padlizsán, mert én csak lecsóval szoktam készíteni.

Köszönöm előre is a receptet

És várom a további finomságokat.

2016. szept. 6. 08:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Padlizsánkrém: én vöröshagymával, fokhagymával (mindkettő párolva) csinálom, görög joghurttal és sok petrezselyemzölddel.

Padlizsán saláta: kb 1,5 cm-es kockákra vágott padlizsánt megsütök (van aki olajban, én sütőpapíron a sütőben), görög joghurttal keverem össze. Mehet bele fokhagyma is vagy petrezselyemzöld.

Rakott padlizsán: megsütöm a padlizsán karikákat (olaj/sütő), paradicsom szósszal és mozzarellával rétegezem, mehet bele bazsalikomlevél is. Tetejére sajt kerül és megsütöm. Bagettel is jó, néha rizzsel esszük.

Töltött padlizsán: elősütöm, belsejét kiszedem, hagymát, gombát párolok, hozzáadom a padlizsán belsejét, ráütök 1-2 tojást. Nem rántotta kell, csak hogy összefogja. Visszatöltöm a padlizsánba, sajt a tetejére, mehet a sütőbe.

2016. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmmm,nyami...ez az utolsó a töltött padlizsánnal,már megyek is a konyhába...
2016. szept. 6. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!