Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan hűtitek le gyorsan, -...

Hogyan hűtitek le gyorsan, - ebbe a melegbe - ha elkészül egy fazék leves, vagy egy tepsi máglyarakás? (hogy minél előbb a hűtőbe kerüljön)

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 03:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Minden bizonnyal le leszek pontozva, de mi soha semmi praktikát nem vetünk be. Lehül magától az étel, és akkor berakjuk a hűtőbe. Soha nem aggodalmaskodunk rajta, hogy minél hamarabb bekerüljön. A 15 év alatt még egyszer sem romlott el egy étel sem.
2016. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze egy kellemesen hűvös kertes házban, én sem nagyon aggódnék.

Panelban napok óta 26 fok van, és éjszakára sem megy 20 alá, pedig függöny, redőny, minden bevetve.

Itt bizony a főtt étel sem hűlne meg segítség nélkül.

2016. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Bizony így van, én egyszer a karfiol levessel jártam meg , kb ilyen kánikula volt, a panelban is majd 30 fok. Hagytam simán kihűlni a maradék levest, majd betettem a hűtőbe.

Másnap szerettük volna megenni, de már enyhén habzott és pezsgett a hűtő ellenére is. Nagyon sok idő telik el(2-3 óra is), míg a forró levesből langyos lesz (rásegítés nélkül ), és bizony ezidő alatt elszaporodhatnak a baktériumok.

2016. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nem hűtjük...

Sajnos nem kellemesen hűvös kertesben, hanem szaunának beillő panelban lakunk. A konyha talán elviselhetőbb valamelyest. Most, hogy olvasgatom a válaszokat, elgondolkodtam, és valóban mázlink van, hogy idáig nem romlott meg semmi.

2016. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
70%

Néhány hete olvastam,hogy nagy energia pocsékolás,ha üresen működik a fagyasztó,ilyenkor vízzel telt pet palackot kell beletenni és amikor szükség van helyre a sima hűtőbe át lehet tenni,és ezzel is energiát takarítunk meg.

Arra gondoltam ,hogy ezt a jeges palackot,ha beleteszem a vízbe amibe a leves hűl gyorsabb lenne.

2016. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ki lehetne találni erre a célra mondjuk egy olyan megoldást, hogy egy magasabb falú jó széles tepsihez hasonló tárolót, amit száraz jéggel lehetne működtetni valahogyan árammal. Ha egy napon megfőzök, reggel elindítom a szárazjég funkciót és eléri a hideg fokát a szárazjég, már lehet is közé tenni a forró leveses fazekat, nem kellene feleslegesen cserélgetni alatta vizet, amíg ki nem hűl a megfelelő hőmérsékletűre az étel. Így lehűlne elég hamar. /Csak hát ezt valakinek ki kellene vitelezni, hogy ilyen formán működjön a dolog./
2016. júl. 30. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!