Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem tudnak főzni?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok és a legtöbb ismerősöm, egyszerűen nem tud sütni, főuni. (Én apukámtól már 5-6 éves korom óta tanulok főzni.) És egyszerűen nem értem miért nem tanulnak meg a fiatalok főzni.

(Az öcsém osztályában szinte ő az egyedüli aki egyáltalán többet tud mint összeütni pár tojást, nem is beszélve az öt féle halászléről amit tud készíteni.)

A szülők nem tanítják meg a gyerekeiket főzni?



2016. júl. 8. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én 22 éves vagyok. Mai menüm: zöldbableves, sertéspörkölt nokedlivel, somlói galuska...


Nem gondolom, hogy nem tudnék főzni :)

Sosem tanított senki.

És a húgom meg a nővérem is főz, a barátnőim 90%-a is, talán 1 barátnőm van, aki semmit nem tud megfőzni, azon kívül a legtöbb barátnőm napi szinten főz, sőt, többen vannak, akik tortát is sütnek, befőznek savanyút, lekvárt stb.

És ez mind 30 alatti korosztály. Úgyhogy én nem tapasztalom azt, hogy ne tudnának.

2016. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

19/L vagyok a szüleimmel élek és tudok,szeretek főzni/sütni.Nem hiszem ,hogy olyan bonyolult lenne, bár aki már megtanult valamit annak azt elvégezni valóban nem az.

Egészen pici(2-3 éves) korom óta anyával/apával ott voltam a konyhában(ültem a pici zöld székemben),elején még csak annyi volt, hogy szagoljak/kóstoljak meg ezt azt és nézd ez petrezselyem, majoránna,fahéj....stb. és így jöttek az ízek és illatok...és a végén megtanultam/megszrettem.:)

2016. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, azért a pörkölt nekem is megy. Igaz, csirkéből. Meg nem nokedli, hanem tk tészta. Vagy rizs.
2016. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre nem lehet általánosan igaz választ adni.

Van, akit nem érdekel, van, akit érdekelne a főzés, de nem hagyják neki. És olyan is van, akit érdekel is, lehetősége is van, megtanulja.

Én 18+ voltam, amikor igazán főzni kezdtem, odáig csak palacsinta, egyszerűbb ételek mentek - csak aztán jött az egyetemi élet, szülők távol, pénz kevés, meg kellett oldani valahogy - és a főzés olcsóbb volt, mint minden nap menzázni. Szóval a szükség hozta, de megszerettem.

Tesóm kisfia 10 éves, már most jobban főz, mint én 18 éves koromban.... mert érdekli. Apja-anyja jól főz, be is engedik a gyereket a konyhába. Együtt főznek, meg néha a gyerek külön is- kit zavar, ha elront 1-2 dolgot, de megtanulja, az biztos :)

2016. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 fanyar ***** válasza:
A 10. a legjobb mert fedi a motivációt a szükséget és a elégedettségi visszajelzést akire főz
2019. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez piszkosul a körülmének és motiváció kérdése.

Óvodában mennyire játszottak konyhásat, stb, de alsóban pl én akadálynak látom, hogy ha négyig az iskolában kell lenni, akkor sokszor csak azt látod, hogy kaja van az asztalon, és fel sem merül a kérdés, hogy ez hogyan készül.

Nekem anyukám otthon volt gyermekkoromban, és sokszor viszonylag korán értem haza, utána segítettem anyukámnak főzni, így az ember megtanulja az alapokat.

Felsőben meg az a gyerek már kamaszodik, akkor már minden csak nyaggatás, és már csak azért sem...

De szerintem minden az első hat évben dől el.

2020. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!