Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem tudnak főzni?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok és a legtöbb ismerősöm, egyszerűen nem tud sütni, főuni. (Én apukámtól már 5-6 éves korom óta tanulok főzni.) És egyszerűen nem értem miért nem tanulnak meg a fiatalok főzni.

(Az öcsém osztályában szinte ő az egyedüli aki egyáltalán többet tud mint összeütni pár tojást, nem is beszélve az öt féle halászléről amit tud készíteni.)

A szülők nem tanítják meg a gyerekeiket főzni?



2016. júl. 8. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem tanítottak meg. Nagyanyám mindig főzött rám, amíg kicsi voltam, anyám pedig mindig kizavart a konyhából, hogy menjek ki/be játszani és ne idegesítsem őt a hülye kérdéseimmel. Általában veszem a kaját, de próbálok néha otthon sütni/főzni valamit. 28/f
2016. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha rákényszerül az ember, akkor megtanul főzni :D

Én 18 előtt kicsivel elhúztam, azután meg meg kellett tanulnom főzni :D Kényszer nagy úr ^^

De akire főznek otthon az nem fogja érezni hogy meg kéne tanulnia. Én is ilyen voltam :)

21F

2016. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Magamból indulok ki, kéretik nem lepontozni érte. Soha nem érdekelt a főzés, nálunk mindig anyu csinálja a kaját. Szoktam segíteni a hozzávalókban, de konkrétan főzni nem főzök. Nem akarok, nem szeretem. Nagyon titkon abban reménykedem, hogy a férjem tudni fog majd. Úgy érzem tehetségem sincs. Ha próbálkozok is a legalapvetőbb ételekkel (kb. két hozzávalóból) akkor is 5-ből egyszer sikerül igazán jól. Nem lusta vagyok hozzá, hanem kellemetlen rá gondolnom is. Mintha egy titkos tudomány lenne. Aztán elrejtem az agyam titkos zugában a gondolatot, hogy lassan ideje gyűjtenem a recepteket, mert heteken belül kirepülök a fészekből. Arra már nem is gondolok, hogy hogyan (kivel) fogom elkészíteni a hús ételeket, mert rosszul vagyok a nyers hústól, bár nem vagyok vega. Ha már a szagát megérzem öklendezhetnékem van. Erre pedig senki nem fog rá kényszeríteni.
2016. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Dehogynem tudnak.Csirkemellfilét.Mást nem is adunk el a Tescoban.Nem is ismernek másmilyen húst.Undorító nyálkás vacak.Semmire nem jó.Ha látnák hogy jön,milyen undorító nyálkás lében, meg sem vennék.
2016. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Én azért,mert lusta vagyok.Számomra főzés=kínzás
2016. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Előbb tisztázni kéne, hogy mi a főzés.


Mert az, hogy a pulykát megszórom fűszerrel, és ráteszem a grillre, nekem nem főzés/sütés.


Nekem az az, amikor valaki tudja, milyen kajához milyen szósz illik, milyen fűszer. Én pl. azt sem tudom, milyen ízű/szagú a majoranna vagy a rozmaring. A kapor megy egyedül.


Levest nem tudok, mindent elbaszok. Mondom Anyukámnak rendszeresen, hogy amikor ő csinál csirkét, az egész csirkének íze van. Mikor én, olyan, mintha kívül lenne csak íz, a belseje ízetlen.


És igen, eszméletlenül unalmasnak tartom. Nem izgat benne semmi. A múltkor láttam... nem, nem láttam, kiválasztottam a műsort, és letöltöttem, hogy megnézzem, ahogy James May összerak egy régi fűnyírót. És izgibb volt, mint a főzés.


És 29/N vagyok, szerintem már nem fogok változni.

Legalább sok nyers zöldséget eszem. :P

2016. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Régen is ez volt. Rengeteg nő feleségként tanult meg főzni 50 éve is... Ha valaki otthon van és főznek rá s nem érdekli nagyon a főzés, minek főzne?
2016. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Aki a szüleivel lakik, annak szerintem fölösleges. Ráér megtanulni akkor, ha elköltözik. Nem gondolom hogy őrületesen nehéz lenne elkezdeni. Nyilván számít persze a rutin, de nem érzem úgy hogy nehezebb lenne főzni mint mondjuk takarítani. Neten a legapróbb lépésekig lebontva lehet találni hülyebiztos recepteket :).
2016. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Fogyasztói társadalom. Minden hol azt sugallják, vegyél készet, esetleg félkészet. Minden sarkon kajálhatsz. Esetleg, vegyél gyorsan elkészíthető csirkemellet, tele génkezelt szójával. Ma, százszor fontosabb az egzisztenciateremtés, mint a főtt kaja.
2016. júl. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

15 éves korom óta kollégiumban lakom. A gimis koliban még volt menza, akkor még nem voltam rákényszerülve a főzésre, ha pedig mégis kívántam valami más meleg ételt, akkor mirelit dolgokat vettem vagy zacskós levest.

Mikor bekerültem az egyetemre, ott már nem volt menza, és megismerkedtem a párommal is, így volt elég motivációm, hogy elkezdjek a konyhában ügyeskedni. Már egyre jobban megy, szeretem csinálni, de azért néha napján szoktam még anyukámtól telefonos segítséget kérni :)

23L

2016. júl. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!