Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzni jól tudó hölgyek,...

Főzni jól tudó hölgyek, tudnátok nekem ötleteket adni?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok és a barátnőm csak este ér haza, úgyhogy szeretném meglepni őt egy vacsorával, de sajnos mivel nem vagyok gyakorlott szakács(finoman fogalmaztam:D) ezért fogalmam sincs mit készíthetnék. Megnéztem pár recept oldalt, de ami tetszett volna, ahhoz hiányzik pár alapanyag. Van itthon fél kiló marhahúson(nem darált), tészta, rizs, krumpli, fűszerek, meg tejföl és sajt. Ezekből az alapanyagokból milyen vacsit lehetne összedobni? Légyszi segítsetek, tanácstalan vagyok és mégegyszer bocsánat, de nem igazán főztem eddig, mindig a barátnőm csinálta, de nagyon szeretnék neki most kedveskedni ezzel,mert megérdemli:). A válaszokat köszönöm előre is.:)

2016. jún. 19. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Marhahúsból csinálj egy pörköltet, hozzá főtt krumpli ezeket nehéz elrontani
2016. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy krumpli nagyon kevés van, gáz rizzsel csinálni?:D
2016. jún. 19. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Esetkeg susd le a hust. Vagd fel szeletekre a hust, mosd meg, fuszerezd meg soval, borssal, delikat esetleg vagy fokhagyma egy nagyon pici ha szeretetitek, aztan tepsibe ontesz pici olajat, pici vizet. Belerakod a tepsibe a hust es sajtot reszelhetsz ra vagy ha van zolseged, en paradicsomot ajanlok azt rakarikazhatod aztan rareszelsz sajtot a tetejukre, a tepsit lefeded foliaval es elomelegitett sutoben kb 180fokon megsutod. A marhanak kicsit tobb ido kell mint a csirkenek. Neha nezegess ra villaval nezd meg milyen puha, hol tart. Aztan azbutolso 10percnel leveszed a foliat es ugy sutod tovabb. Koretnek rizst ajanlom.neked hogy fozd ki mert az a legegyszerubb. Dobozon van utasitas. Aztan a vegen megsozod a rizst es keszen is vagy.

Jo fozest:) remelem sikerulni fog. Ha barmi gondod van segitek szivesen.

2016. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Marhahúst NE süss, mert soha nem fog megpuhulni. Ahhoz bélszín vagy rostélyos kellene. Főzz pörköltet (zsírral) és tésztát főzz hozzá.
2016. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem írtad, milyen tészta van otthon, de ha spagetti, akkor egy jó kis sajtos tészta finom vacsora lehet - és azt elrontani sem nagyon lehet.

Ha nem szoktál főzni, akkor a marhahúst inkább felejtsd el - azt nagyon kell tudni, mennyit puhuljon - sütni főleg ne süsd.


A tésztát forrásban lévő vízbe téve kb. 10 percig kell főzni, kiveszed, lecsepegteted, kevés olajat rá, reszelt sajt, tejföl.

Ne előre csináld meg, csak kb. akkorra, amikor várható a haza érkezése.

2016. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Akár sajtos,tejfölös tésztát. Azt nehèz elrontani. ')
2016. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Marhapörkölt rizzsel teljesen jó.

Csak arra figyelj, hogy 2-3 óra kell a husnak hogy megfőljön, attól függ mekkorára kockázod.

2016. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Marhapörinek még van ideje megfőni estig. A pörkölt főzés tényleg nem nagy dolog. Szólj ha kell hozzá segítség a továbbiakban, Tarhonya esetleg nincs otthon? Mert azzal tutibb. CSak mert írtad, hogy van tészta, de azt nem hogy milyenek.
2016. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
8. voltam. még annyi, hogy a sütésről én is lebeszélnélek, mert a marhahúsnál marhára :-) nem mindegy melyik részéből csinálsz sültet, és hogy hogyan. Ahhoz már kell némi gyakorlat.
2016. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2016. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!