Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kürtöskalácsot házilag?

Kürtöskalácsot házilag?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon csinálni kürtöskalácsot, nincs hozzá semmien eszközöm, de olvastam az interneten hogy nem is szükséges. Használhatok a forma helyett alufóliával betekert papirtörlő gurigákat vagy szinten alufóliába csomagolt sörösdobozt is. Már megvan a recept, hozzávalók, minden.

Mégsem merek neki látni mert félek hogy a sütőben kifog gyulladni a guriga vagy a doboz... hozzáteszem én nagyon félek a tűztől kiskori rossz élmények miatt, de most ez mellékes. Szóval biztonsággal használhatom formaként a gurigát vagy a sörösdobozt, ki fogják birni a 180 fokos hőt? Köszönöm előre is a válaszokat.


2010. ápr. 4. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én már sokszor sütöttem vagy gyereksodrófára tekertem fel vagy papírgurigára.Nekem nem gyuladt meg.
2010. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a gurigát hagyd ki a dologból, és szerintem a sörösdoboz is elolvad/szétpukkan.

Mi épp tegnap sütöttünk kürtöskalácsot, bár kertes házban lakunk, így az udvaron sütöttük. Van ilyen állvány-féleségünk, olyan mint egy naaaagy vödör csak nincs füle és van lába =P xD


Szóval ott fölötte forgattuk és tök szuper lett.


Nahát szerintem ne süsd meg sütőben, gurigán főleg ne.

Viszont kisebb sodrófára föltekerheted, és úgy egy tepsiben berakhatod sülni.

Ha nincs csak nagy sodrófád, akkor minden bizonnyal legalább 2, de lehet hogy 3 kalács is ráférne.


Hát tekerj a nagyra amennyi fér rá, de minden kali között hagyj legalább 10 centit.


És azt ugye tudod, hogy rögtön ha kiveszik a sütőből/elveszik a tűz felől mikor már szépen megsült, RÖGTÖN, AZON NYOMBAN belemártják a kakaóba/kókuszba/cukorba?

Remélem.


Sok sikert!

2011. aug. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!